Wystawa finalistów konkursu fotografii teatralnej online

Na ekspozycję składają się fotografie zgłoszone w VI edycji konkursu w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu oraz zestaw dokumentacyjny z przedstawienia.

Na ekspozycję składają się fotografie zgłoszone w VI edycji konkursu w dwóch kategoriach: teatralne zdjęcie sezonu oraz zestaw dokumentacyjny z przedstawienia, którego premiera odbyła się w sezonie 2019/2020. Konkurs Fotografii Teatralnej to najważniejsze i najciekawsze prace fotograficzne odsłaniające polskie życie teatralne. 

Organizowany jest od 2015 roku i umożliwia prezentację różnych języków twórców zajmujących się fotografowaniem teatru. Co roku na Konkurs nadsyłane są setki prac. Do tej pory, w sześciu rozstrzygniętych edycjach KFT, wzięło udział ponad 600 fotografów, którzy przesłali ponad 8000 zdjęć.

Na wystawie prezentowane są prace Jeremiego Astaszowa, Iwony Bandzarewicz, Karola Budrewicza, Sylwii Jabłońskiej, Przemysława Jendroski, Przemysława Konefała, Grzegorza Krzysztofika, Marianny Kuleszy, Karoliny Nowaczyk, Grzegorza Nowaka, Anny Orzyłowskiej, Tobiasza Papuczysa, Maurycego Stankiewicza, Dawida Stube, Małgorzaty Wakuluk i Przemysława Wojtasia.

Organizatorami Konkursu są: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa zostanie zaprezentowana w ramach projektu Festiwal, którego nie było nawiązującego do tradycji teatralnego kwietnia w Centrum Kultury Agora. Okresu, w którym powinien odbyć się Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich FeTA, jednak z powodu pandemii, jego realizacja jest niemożliwa. Zobaczymy również wystawę wielokrotnego laureata Konkursu Fotografii Teatralnej, filmoznawcy, kuratora i wykładowcy uniwersyteckiego – Tobiasza Papuczysa Z Offu.  Przez ostanie lata dokumentował wrocławskie spektakle alternatywne i offowe. Część z tych zdjęć zostanie po raz pierwszy zaprezentowana we Wrocławiu.

Szczegóły wydarzenia:
ckagora.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia