XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus

Organizatorzy zapraszają na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus. Muzycy, tancerze i artyści cyrkowi z całego świata opanują wrocławski Rynek

Organizatorzy zapraszają na XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus. Muzycy, tancerze i artyści cyrkowi z całego świata opanują wrocławski Rynek w dniach 27-28.08.2019.

BuskerBus to wydarzenie interdyscyplinarne, którego celem jest promocja teatru ulicznego i nowego cyrku oraz zaprezentowanie unikalnego, różnorodnego i inspirującego programu artystycznego dla publiczności w każdym wieku.

Sztuka uliczna bawi, wzbudza emocje, otwiera widzów na nowe doświadczenia, zmniejsza dystans między publicznością a kulturą i wprowadza ją w przestrzeń miejską. Podczas festiwalu BuskerBus odbywa się jednocześnie kilka pokazów, a ulice miasta zamieniają się w kolorową scenę.

BuskerBus zaciera granicę między widzami i aktorami, oswaja z kulturą oraz udowadnia, że teatr może być powszechnie dostępny. Wśród zaproszonych artystów z całego świata będą komicy, akrobaci, żonglerzy, iluzjoniści i przedstawiciele innych dyscyplin cyrkowych oraz teatralnych, tanecznych i muzycznych. Stawiamy na różnorodność, umiejętności i interesujące autorskie spektakle. W programie znajdzie się ok. 20 pokazów, a każdy z nich zaprezentowany zostanie kilka razy.

Jednocześnie występować będzie kilku artystów

Łącznie odbędzie się ok. 90 pokazów ulicznych! Zgodnie z tradycją występów ulicznych, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Głównym wynagrodzeniem buskerów (artystów ulicznych) są datki, które dostają do kapelusza. Jeśli spodobają się Wam pokazy, zachęcamy do wynagrodzenia artystów pieniędzmi i głośnymi oklaskami. Wasze uśmiechy z pewnością dodadzą im energii! Na festiwalu nie ma barierek.

To artyści wyznaczają swoją scenę (ze względów bezpieczeństwa, szczególnie podczas pokazów cyrkowych, prosimy o stosowanie się do ich zaleceń). Warto zabrać koc lub karimatę, by usiąść w pierwszym rzędzie i wszystko dobrze widzieć. Będzie też okazja do rozmów i zrobienia zdjęć na pamiątkę. To szczera reakcja widzów, spontaniczne reakcje i budowanie więzi z publicznością sprawiają, że przedstawienia uliczne są wyjątkowym doświadczeniem. Widz często staje się aktorem, a każda brama, pomnik czy ławka - elementem scenografii.

BuskerBus

Organizowany jest od 1997 r. i jest jednym z najstarszych i największych tego typu wydarzeń w Polsce. Pomysłodawcą festiwalu był Romuald Popłonyk. Organizator: Stowarzyszenie Promocji Artystów Ulicznych „Dundun". Wydarzenie współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Szczegóły wydarzenia:
buskerbus.com

Galeria

Powiązane wydarzenia