Zjadamy ostatki – miesiąc zero waste

Kuźnia Projektów IV. Darmowe warsztaty według filozofii Zero waste.

Konsumpcjonizm robi się powoli niemodny, a filozofia ZERO WASTE zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. To idea bardziej minimalistycznego życia, która pozwala nam lepiej oszczędzać i dbać o nas oraz o nasze otoczenie, dlatego warto się z nią zaprzyjaźnić. W tym duchu zapraszamy na warsztaty kulinarne, podczas których nauczymy się jak gotować by nie marnować. Ponadto uszyjemy woreczki zakupowe z firanek, spróbujemy swoich sił w konkursie na przepis ZERO WASTE oraz dowiemy się jak ograniczyć zużycie plastiku w życiu i jak lepiej przyjaźnić się z naszą planetą. To też okazja do skorzystania z mobilnej jadłodzielni Foodsharing Wrocław w Centrum Kultury Agora – 16 października,  gdzie będzie można zostawić lub pobrać nadwyżki jedzenia. Aleksandra Bolek wraz z Karłowice gotują – się zaprasza na mocno uświadamiający i edukacyjny projekt.

Rozkład jazdy:

NIE MASZ CO ZROBIĆ Z RESZTKAMI JEDZENIA? PRZYNIEŚ JE DO NAS i WYKORZYSTAJ JE PODCZAS WARSZTATÓW / dla osób 16 +

  • Zwiędłe 14.09.2019 / sobota / godz. 11.00 – 14.00 / sala klubowa

Świeże i pachnące produkty zawsze smakują najlepiej, ale te już kilkudniowe i niekoniecznie wizualnie apetyczne – mniej. Jednak podwiędłe warzywa i pomarszczone owoce potrafią zaskoczyć. Wspólnie z Ulą Ostrowską przygotujemy oryginalne dania, bazujące na „zielonych” resztkach.  Ula prowadzi popularnego bloga jemto.pl i jak sama mówi  jest pozytywnie zakręcona na punkcie zdrowego i smacznego gotowania oraz pieczenia.

  • Czerstwe 21.09.2019 / sobota / godz.11.00 -14.00 / sala klubowa

Najlepsze nawet przechowywanie pieczywa nie uchroni nas przed marnowaniem. Co zatem zrobić z resztek, aby ograniczyć wyrzucanie chleba? Swój pomysł podpowie Aleksandra Bolek – mieszkanka i miłośniczka Karłowic. Pomysłodawca i lider projektu kulinarnego KARŁOWICE GOTUJĄ – SIĘ, zajmuje się kulinarnymi nowinkami na osiedlu opisuje je na łamach KURIERA KARŁOWICKIEGO.

  • Porzucone 28.09.2019 / sobota / godz.10 – 13.00 / sala klubowa

Pewnie wiele osób ma w czeluściach swoich spiżarek produkty, których nie wie jak wykorzystać lub po prostu o nich zapomniała, najczęściej są to przetwory różnego typu od kiszonych ogórków po dynie w cynamonowej zalewie. Co z nimi zrobić pokaże Sylwia Majcher – współautorka akcji Wrocław nie marnuje i autorka książki Gotuje nie marnuje.

ALTERNATYWA DLA PLASTIKOWYCH SIATEK? NIE ZAPOMNIJ O STAREJ FIRANCE! / warsztaty rodzinne

  • Warsztat szycia woreczków 25.09.09 / środa / godz.17.00 – 19.00 / sala konferencyjna

Czy Ty też masz dość plastikowych siatek, których używasz jedynie do transportu owoców i warzyw i przeraża Cię ilość śmieci, którą produkujemy na co dzień? Pokaż swojemu dziecku, że można inaczej i przyjdź z nim na warsztaty, które poprowadzi Aleksandra Wilczyńska – mieszkanka Różanki, absolwentka PWr. Hobbystycznie zajmuje się odnawianiem mebli.

Szczegóły wydarzenia:
ckagora.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia