Zwiedzanie Browaru Mieszczańskiego

Wycieczka z przewodnikiem po dawnym browarze, który dziś tętni kulturą i artystycznym klimatem - Browarze Mieszczańskim.

Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa i Hello Poland zapraszają na spacer po dawnym browarze, który dziś tętni kulturą i artystycznym klimatem – 18 maja (sobota) o 15.00 będzie można zwiedzić Browar Mieszczański Wrocław.

Ta perła architektury przemysłowej pochodząca z XIX w. jest jednym z najlepiej zachowanych zespołów budynków browarnianych. Cudem ocalał od wyburzenia na początku XXI w.

Początkowo warzono w nim piwo na potrzeby lokali wrocławskich, których właściciele nie chcieli ulec konkurencji ze strony piwowarstwa przemysłowego. Po roku 1945 browar działał pod nazwą Browar Mieszczański, a następnie jako Oddział Mieszczański przyłączony został do Wrocławskich Zakładów Piwowarskich.

O tym jak zmieniał się browar i jego zawiłej historii oraz o tym, że nie zawsze warzono tu piwo będzie można posłuchać podczas spaceru po zespole budynków dawnego browaru przy ul. Hubskiej.

Po zwiedzaniu będzie można wziąć udział w degustacji, którą zapewni Warsztat Piwowarski. Chętni będą mogli spróbować zestawu pięciu piw (po 100 ml) w cenie 10 zł/os. i kupić piwo butelkowe (płatne na miejscu).

Zapisy:

Udział w wycieczce możliwy jest wyłącznie po wcześniejszym zapisaniu się przez stronę internetową hello-poland.pl.
Koszt wycieczki: 35 zł/os.
Brak możliwości zapłaty gotówką na miejscu.

Informacji na temat zwiedzania udziela się pod numerem telefonu +48 667 999 952 oraz w godzinach pracy biura (poniedziałek-piątek 9.00-17.00).

Szczegóły wydarzenia:
hello-poland.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia