Dzień Życzliwości 2020

Data aktualizacji: 2020-11-06

Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku ustanowiono World Hello Day, a na obchody wyznaczono 21 listopada. W Polsce w tym dniu świętujemy Światowy Dzień Życzliwości.

Wrocław był prekursorem obchodów tego święta i nadal wiedzie prym w organizowaniu w tym dniu wydarzeń dla swoich mieszkańców.

Wszystkie zaplanowane na 21 listopada akcje mają wywołać uśmiech na ich twarzach i zachęcić do bycia życzliwym dla innych oraz do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Być życzliwym to być uważnym wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. To nieegoistyczna filozofia życia oparta na pozytywnych wartościach, wzajemnym zaufaniu i przekonaniu, że jesteśmy częścią większej całości, o którą warto dbać.

W tym roku Biuro Promocji Miasta i Turystyki już po raz 15 zaprosi mieszkańców Wrocławia na Dzień Życzliwości. Hasło tegorocznej edycji "Dobre słowo – podaj dalej" zachęca do dzielenia się dobrym słowem, posługiwania się pozytywnym komunikatem i doceniania siły płynącej z ich stosowania. Dobre słowo, uznanie i pochwała wciąż zbyt rzadko używane są w codziennym życiu, a przecież już Salomon powiedział, że "miłe słowa są jak plaster miodu – słodyczą dla duszy i lekarstwem dla ciała". Wrocław, kojarzony z optymizmem i otwartością swoich mieszkańców, to Polska stolica życzliwości!

Atmosfera miasta jest pomieszaniem pozytywnego myślenia, kosmopolityzmu i gościnności. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć.

Zapraszamy wszystkich do wspólnego pozytywnego świętowania.

Jak świętujemy?

W tym roku zapraszamy wszystkich na Dzień Życzliwości online. Świętowanie rozpoczynamy już 7 listopada.
W planach między innymi.

#ŻyczliwyWeekend aż w pięciu odsłonach

Oraz życzliwe inicjatywy, o których dowiecie się obserwując tablicę organizowanego wydarzenia. Więcej szczegółów już wkrótce.

Życzliwy weekend

Przylądek Nadziei (Odcinek 1)

Pobierz plakat Dnia Życzliwości 2020

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl