Jarmark Bożonarodzeniowy Wrocław 2017

Jarmark Bożonarodzeniowy od 17 listopada do 22 grudnia 2017 w godzinach od 10.00 do 21.00. Na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek.

Rynek i pl. Solny

W tym roku Jarmark Bożonarodzeniowy oprócz Rynku, ulicy Świdnickiej i ulicy Oławskiej swoim zasięgiem obejmie również Plac Solny. Również tam zagoszczą nowe domki handlowe z przeróżnymi pysznościami i unikatowymi wyrobami.

Kulinarne nowości

Pośród smaków i aromatów znajdziemy alzackie podpłomyki flammkuchen, turecka baklava, czy tureckie ciasto drożdżowe borek ze szpinakiem i serem fetą, a także bajkowe "wrocławskie kamieniczki" w postaci pierników. Nie zabraknie jarmarcznych słodkości: hiszpańskich pączków churros, owoców w czekoladzie, kołaczy węgierskich.

Dla koneserów czekolady ręcznie wykonane czekoladowe figurki. Pojawią się również węgierskie wędliny: pikantne, wędzone kiełbasy paprykowe, czy tradycyjny boczek "kolozsvári".

Nie zabraknie specjałów polskiej kuchni. Będą: szaszłyki, golonki, bigos, pajda chleba, rogale świętomarcińskie, szare kluchy, ziemniaki ze śledziem, pierogi, gołąbki, kwaśnica.

Pojawią się również potrawy z grilla, burgery wołowe, góralskie oscypki z żurawiną, pieczone kasztany, aromatyczne zioła i przyprawy, tradycyjne polskie i litewskie wędliny, węgierskie langosze z nadzieniem, miody i austriackie sery.

Prezenty

W tym roku nowością wśród rękodzieła będzie ceramika z Ukrainy, własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne z ekologicznych materiałów, a także tradycyjne rzeźby, szkatułki, czy instrumenty muzyczne z dalekiej Tajlandii, drewniane muszki i spinki do mankietów, wyroby dekoracyjne i biżuteria prosto z Afryki.

Wielbiciele biżuterii będą mogli wybierać pośród wyrobów z kamieni szlachetnych, bursztynu, srebra, metaloplastyki. Pojawią się wykonane z naturalnego, lnianego materiału ozdobne torby i worki z kolorowymi motywami, świąteczne wyroby ceramiczne, litewskie przytulne koce z wełny.

Przy wrocławskiej choince tradycyjnie zamówimy ręcznie malowaną bombkę z życzeniami lub dedykacją, imienną podkowę na szczęście wykutą przez kowala lub pamiątkową monetę wybitą przez mincerza.

Wydarzenia

W Bajkowym Lasku na najmłodszych uczestników Jarmarku czekać będą bajki, między innymi: "Czerwony Kapturek", "O dzielnym krawczyku", "Królewna Śnieżka" czy też "Pinokio" z rosnącym nosem.

W pobliżu "Domku Pod Krasnalem" pojawią się rozświetlone sanie z "magicznymi prezentami", które swym urokiem zaproszą do zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

W "Świątecznym Wiatraku" w Bajkowym Lasku, w "Domku Pod Krasnalem" przy pomniku Fredry i "Kominkowym Domku" na pierzei północnej Rynku, tradycyjnie będzie można skosztować grzańca, gorącej czekolady i innych rozgrzewających napojów

Obok Świątecznego Wiatraka pojawi się niezwykły domek, gdzie przedszkolaki w godzinach przedpołudniowych wezmą udział w świątecznych warsztatach malowania bombek, a w pobliżu "Domku Pod Krasnalem" zaparkują dostojne renifery z saniami św. Mikołaja.

Nieopodal choinki ustawiona będzie skrzynka pocztowa, do której wszyscy będą mogli wrzucać listy i kartki ze świątecznymi marzeniami skierowanymi do św. Mikołaja.

Program

17 LISTOPADA 2017 - piątek

17:00 - Oficjalne otwarcie Jarmarku z udziałem orkiestry dętej
Występ chóru MISTIC – polscy Gregorianie

26 LISTOPADA 2017 - niedziela

17:00 – Baśniowa Parada Elfów i Reniferów

1 GRUDNIA 2017 – piątek Świąteczna scena

17:30 – Powitanie Mikołaja
18:00 – Oficjalne rozświetlenie choinki. Występ orkiestry dętej

2 GRUDNIA 2017 – sobota

15:00 – 20:00 Świąteczne występy artystyczne na scenie:
Koncert w wykonaniu zespołu Avocado
Studio animacji Wioli Malinowskiej

3 GRUDNIA 2017 - niedziela

17:00 – Świąteczna Parada z Mikołajem

10 GRUDNIA 2017 – niedziela

16:30 – 18:30 Świąteczna scena
Występ chóru MISTIC – polscy Gregorianie
Widowisko magiczne (Jędrzej Bukowski)

17 GRUDNIA 2017 - niedziela

17:00 – Magiczny Korowód Kolędników

ŚWIĄTECZNA SCENA (przy wrocławskiej choince)

Występy artystyczne

Przygotowane przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego:

  • od poniedziałku do czwartku w godz. od 16.00 do 19.00 w dniach 4, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 14 grudnia
  • od piątku do soboty w godz. od 15.00 do 20.00 w dniach 8, 9, 15, 16 grudnia

Redakcja www.wroclaw.pl