Atrakcje Wrocław – Top 10

Strona 1 z 1

Atrakcje Wrocław – Top 10

Atrakcje Wrocław, sprawdź, które są najpopularniejsze. Ranking Top 10 atrakcji we Wrocławiu powstaje na podstawie najczęściej wyszukiwanych turystycznych atrakcji Wrocławia, najbardziej popularnych miejsc do zwiedzania oraz wyboru redakcji VisitWroclaw.eu. Spośród wielu wydarzeń, jakie oferuje Wrocław, można wyróżnić: zabytki, punkty widokowe, miejsca rozrywki, obiekty sportowe czy atrakcje dla dzieci.

Zdecydowanie jednym z top 10 atrakcji najchętniej odwiedzanych przez turystów obiektów jest Fontanna Multimedialna Wrocław, największa spośród wszystkich w Polsce i jedna z największych w Europie. Od maja do października za darmo można uczestniczyć w pokazach „Światło i dźwięk”, które zapewniają widowisko w postaci znanej muzyki, obrazów 3D, kolorowych świateł, a nawet i ognia.

Najbardziej lubianą atrakcją top 10 przez dzieci i dorosłych jest ZOO Wrocław, a wraz z nim Afrykarium, czyli kompleks ogromnych basenów i akwariów, w których pływają pingwiny, płaszczki, a nawet krokodyle. To jeden z największych ogrodów zoologicznych w Polsce, w którym żyje ponad 12 tys. gatunków zwierząt! Historię wody można zgłębić w Hydropolis, jedynej takiej atrakcji w naszym kraju. To tu na własne oczy zobaczysz największą w Europie drukarkę wodną, obracającą się wielką kulę ziemską czy modele morskich stworów.

Jeśli mowa o wodnych atrakcjach top 10 we Wrocławiu Aquapark to miejsce na szaleństwo dla całej rodziny! Znajdują się tu liczne zjeżdżalnie, sauny, jacuzzi, a także strefa Fitness, Siłownia czy Basen sportowy. Po Wrocławiu warto się też przespacerować. Szczególnie polecanymi ku temu miejscami są przepiękny Ostrów Tumski i wrocławski Rynek. W artykule „Wrocław atrakcje – Top 10” znajdziesz tylko takie propozycje miejsc, które warto odwiedzić.