Fontanny we Wrocławiu

Strona 1 z 1

Fontanny we Wrocławiu

Fontanny we Wrocławiu to chętnie odwiedzane przez turystów i mieszkańców miasta obiekty. Stanowią zarówno miejsce wypoczynku, jak i spotkań ze znajomymi. Są szczególnie oblegane w czasie wakacji. Jedną z najbardziej lubianych i znanych atrakcji we Wrocławiu jest największa w Polsce Fontanna Multimedialna znajdująca się przy Hali Stulecia. W okresie wiosenno-letnim każdy zupełnie za darmo może uczestniczyć w pokazach „Światło i dźwięk”. Kolorowe światła, popularna muzyka instrumentalna, obrazy wyświetlane na wodzie – to wszystko znajdziesz na wrocławskiej Pergoli.

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych fontann znajdujących się na wrocławskim Rynku jest fontanna „Zdrój”, której aranżacja nawiązuje do antarktycznych lodowców – to atrakcja, przy której odbywa się wiele profesjonalnych sesji zdjęciowych, lubią ją także turyści.

Studenci również mają swoją ulubioną fontannę-rzeźbę we Wrocławiu – jest to Szermierz. Stanowi on obiekt studenckich żartów – w okresie zimowym często nosi czapkę Mikołaja i szalik, a podczas zaostrzenia obostrzeń związanych z koronawirusem jego twarz zdobi maseczka ochronna.

Zobacz także inne ciekawe fontanny we Wrocławiu, czyli m.in.: Fontannę Alegoria Walki i Zwycięstwa na pl. Jana Pawła II, fontannę na skwerze przy katedrze pw. Marii Magdaleny czy Fontanna „Chłopiec z łabędziem” w Ogrodzie Staromiejskim.