Ada i Fakapek

Data utworzenia: 2022-07-12

Ada, to Ada Lovelace, pierwsza na świecie programistka i Fakapek, czyli nieodłączny członek wielu projektów.

To Ada Lovelace, czyli pierwsza na świecie programistka! Jest prawdziwym game changerem świata IT. Jako córka znanego poety Lorda Byrona poezję miała we krwi. Dzięki matce z kolei pokochała matematykę. I właśnie to połączenie pozwoliło jej zapisać się na kartach historii. Wierzyła, że liczby i wykresy są tak samo ważne jak intuicja i wyobraźnia.

Bardzo ważną rolę w życiu Ady odegrał też przyjaciel Charles. To on pokazał jej swój prototyp maszyny analitycznej, później nazywany komputerem Charlesa Babbage'a. Była pierwsza połowa XIX wieku, a zaprezentowane cudo było zapowiedzią rewolucji. Nic dziwnego, że Ada zachwyciła się nim bez reszty. Kilka lat później, tłumacząc z francuskiego artykuł opisujący ten projekt, postanowiła sprostować kilka rzeczy. Dołączyła do niego swoje notatki, w tym diagram do dziś uważany za pierwszy program komputerowy. I tak się rozpędziła, że tłumaczenie okazało się 3 razy dłuższe niż oryginał! Przywitajcie pierwszą programistkę, Adę!

Fakapek

Trzeba przyznać, że nie jest mistrzem wyczucia. Pojawia się zawsze w nieodpowiednim miejscu i porze. Szczególnie kiedy reszta zespołu jest w niedoczasie. Nie można mu za to odmówić zaangażowania. Potrafi wciągnąć się w zadanie bez reszty.

Długo i intensywnie myśli, przez co często zarzuca mu się, że buja w obłokach. A on przecież tylko rozważa, gdzie jeszcze dorzucić swoje trzy grosze! Znajomi mówią, że jest spokojny, życzliwy i ma bogatą wyobraźnię. Tylko mógłby się częściej umawiać na spotkanie, a nie ciągle wpadać tak bez zapowiedzi. Bywa przez to irytujący. Tak czy siak, jest nieodłączną częścią wielu projektów. Przywitajcie więc Fakapka!

Galeria

Więcej miejsc