Teatr Małego Widza

Teatr Małego Widza to wyjątkowe miejsce, stworzone z myślą o najmłodszych widzach. Swoje spektakle adresuje do dzieci już od 1. roku życia.

To teatr niezwykle kameralny – tylko 40 miejsc na widowni – teatr niemalże na wyciągnięcie ręki, bez wielkich dekoracji, bez dosłowności i moralizatorstwa, skupiony na rozmowie z dziećmi, oparty na zaufaniu do ich wyobraźni.

Tu nigdy nie gasną światła, tu mali widzowie mogą gadać, gaworzyć, wiercić się i kręcić. To teatr bezpieczny, w którym nic nie dzieje się nagle, nie ma potworów i stworów wyskakujących z nienacka. Akcja nie toczy się wartko, a sama fabuła jest raczej pretekstem, zaproszeniem do zabawy, niż wielowątkową historią.

Teatr dla maluchów to teatr dostosowany do ich percepcji, do ich sposobu oglądania świata, to teatr koloru, dźwięku, zapachu i dotyku. To teatr, w którym mały widz nie musi zadzierać głowy, bo wszystko dzieje się w „żabiej perspektywie”.

Teatr Małego Widza wystawia swoje przedstawienia w niezależnym ośrodku kultury HART Hostel & Art, zlokalizowanym w samym sercu Dziedzińca Artystycznego przy Rydygiera 25a, na wrocławskim Nadodrzu. Inicjatorką całego przedsięwzięcia jest aktorka, Agnieszka Bogdan.

Więcej miejsc