Rejsy po Odrze. Wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych

Data aktualizacji: 2021-05-02

W upalne dni warto przesiąść się z samochodu, roweru, autobusu na statek i obejrzeć Wrocław z perspektywy Odry. Widoki są zachwycające i nie musi to spustoszyć naszego portfela. Zobacz listę atrakcji wodnych we Wrocławiu.

"Wrocławiowi dobrze przy Odrze" – mówi hasło promujące święto miasta sprzed kilku lat. Nie ma w tym odrobiny przesady – wystarczy przespacerować się nowymi bulwarami wzdłuż Odry, by zobaczyć, jak wypiękniały, a wzajemne uczucie miasta i rzeki rozkwita. Jeszcze więcej widać, kiedy wsiądzie się na statek, kajak lub motorówkę pływające po Odrze.

Statkiem po Odrze: imprezy, uroczystości, wieczory panieńskiego i kawalerskie

Statki pasażerskie we Wrocławiu to bardzo popularna forma zwiedzania tej części miasta. Co roku przybywa nowych propozycji dla tych, co lubią odpoczynek nad wodą. Miłośnicy rejsów mają do wyboru: statki pasażerskie, katamarany, łodzie motorowe, kajaki, rowery wodne i łodzie wiosłowe.

Na wielu statkach można zorganizować imprezy, urodziny, wieczory panieńskie i kawalerskie, eventy. Niektóre łodzie się wyposażone w bary, mini-kuchnie, stanowiska do grilla oraz toalety. Na prośbę uczestników zabaw przybijają do knajpek nad Odrą lub beach barów.

Zobacz, skąd kursują statki pływające po Odrze

Wypożyczalnie sprzętu wodnego

Można także wypożyczyć sprzęt pływający: kajaki, rowery wodne, gondole wiosłowe, motorówki i szybkie łodzie motorowe. Najpopularniejsza wypożyczalnia sprzętu działa w Zatoce Gondoli.

Plaże miejskie. Beach bary

Nad Odrą pojawiło się wiele plaż miejskich. To plenerowe lokale z barami, zapleczem sanitarnym, ofertą kulinarną, które proponują odpoczynek (hamaki, leżaki, baseny, boiska do kometki i siatkówki), rozrywkę (dyskoteki i koncerty pod gołym niebem). Najchętniej korzystają z nich ludzie młodzi, ale wśród bywalców są osoby dojrzałe, rodziny z dziećmi.

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl