Bezpłatne spacery z przewodnikami

Data aktualizacji: 2024-05-20

Wakacje tuż tuż… A latem przecież nie można się nudzić. Tym bardziej we Wrocławiu - mieście przygody. Dlatego Wydział Promocji Miasta i Turystyki wraz z wrocławskimi przewodnikami przygotował dużo bezpłatnych spacerów po naszym mieście. Od filmowych, przez rodzinne czy te dla młodzieży, po oprowadzanie z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnościami czy w językach ukraińskim i angielskim. Wycieczki trwają od maja do października. Wyruszysz z nami po przygodę?

Spacery dla młodzieży i dorosłych dzieci z Meet My City

Meet My City w tym roku zorganizowało 9 spacerów z przewodnikiem. Trwają od 8 czerwca, a zakończą się 1 września. Są bezpłatne, ale należy się na nie zapisać w serwisie Evenea.

Bezpłatne Letnie Spacery Meet My City

Bezpłatne Letnie Spacery Meet My City

W plenerze / Spacery i wycieczki
Termin od 8 czerwca 2024 do 1 września 2024

Miejsce Pomnik Aleksandra Fredry na Rynku

Zobacz

Spacery przygotowane przez Fundację na rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji "KATARYNKA"

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA zaprasza na spacery osoby z niepełnosprawnościami. Specjalnie przygotowani przewodnicy poprowadzą 8 spacerów po Wrocławiu – 4 z audiodeskrypcją i 4 z tłumaczeniem migowym. Pierwszy spacer odbędzie się 1 lipca, a ostatni 1 października. Tematy będą 4: Krzycka enklawa willowa, Nadodrzańskie klimaty, Od mostu Zwierzynieckiego do Hali Stulecia i Szewska – ulica, która
łączy. Na spacery trzeba zapisywać się mailowo lub telefonicznie.

Bezpłatne Spacery Letnie – Fundacja Katarynka

Bezpłatne Spacery Letnie – Fundacja Katarynka

Spacery i wycieczki
Termin od 6 lipca 2024 do 15 września 2024

Miejsce Wyspy śródmiejskie

Zobacz

Spacery z Fundacją Dom Pokoju

Po spacerze zapraszamy na Sąsiedzki piknik na KDMie, który rozpoczyna się o 14.00 na placu Kościuszki (podwórko za H13).Dawniej na murach Breslau malowane były informacje na temat świadczonych usług. Dziś gdzieniegdzie można je jeszcze znaleźć. W latach 60-tych wybuchł "boom" na neony, których niewielką część możemy oglądać na ulicy Ruskiej. To tylko kilka przykładów jak zmieniał się wygląd miasta na przestrzeni czasu. Świadczy to również o jego rozwoju, pokazuje kto w nim mieszkał, projektował, ale też co dla jego mieszkańców i mieszkanek było ważne.Podczas spaceru porozmawiamy o neonach i szyldach, które do dziś bawią nasze oczy, a także przyjrzymy się pisanych na murach ślady historii znajdujące się w okolicach placu Kościuszki, ul. Piłsudskiego i ul. Świdnickiej.

Letnie spacery organizowane przez Fundację Dom Pokoju

Letnie spacery organizowane przez Fundację Dom Pokoju

W plenerze / Dla wszystkich / Spacery i wycieczki
Termin od 3 czerwca 2023 do 14 października 2023

Miejscewkrótce!

Zobacz

Bezpłatne wakacyjne wycieczki rodzinne

Stowarzyszenie TUiTAM zaprasza na cykl 36 kreatywnych wycieczek "Ahoj przygodo!". Potrwają od 26 czerwca do 27 sierpnia. Spacery z przewodnikiem skierowane są dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat. Prowadzone z wykorzystaniem aktywnych metod zwiedzania – zabaw, zadań i animacji. Udział w wycieczkach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy w serwisie Evenea. Rodziny podczas wypraw odkryją legendy Ostrowa Tumskiego i wrocławskiego Rynku, poznają sekrety krasnali czy przeżyją przygodę z dreszczykiem.

Wycieczki rodzinne TUITAM  – harmonogram na wakacje

Wycieczki rodzinne TUITAM – harmonogram na wakacje

W plenerze / Dla wszystkich / Spacery i wycieczki
Termin od 2 czerwca 2023 do 30 lipca 2023

Miejsce Pod pomnikiem Fredry

Zobacz

Gry miejskie z WROCMANIĄ

Wystarczy zebrać znajomych, naładować swój telefon i wziąć udział w drużynowej grze miejskiej. Samodzielnie odkryjecie atrakcyjne miejsca Wrocławia, których historie zaskoczą niejednego mieszkańca. Wykonacie wiele pomysłowych zadań i rozwikłacie zagadkę "zaginionego rękopisu". Weźmiecie udział w drużynowych zmaganiach, które zintegrują uczestników przed piątkowym wieczorem. Nasza przygoda przenika dwa światy - realny i wirtualny.

Wycieczki rodzinne TUITAM  – harmonogram na wakacje

Gry miejskie z Wrocmanią

W plenerze / Dla wszystkich / Spacery i wycieczki
Termin od 21 czerwca 2024 do 13 września 2024

Miejsce Pręgierz

Zobacz
Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl