Bezpłatne spacery z przewodnikami

Data aktualizacji: 2023-07-04

Wakacje tuż tuż… A latem przecież nie można się nudzić. Tym bardziej we Wrocławiu - mieście przygody. Dlatego Wydział Promocji Miasta i Turystyki wraz z wrocławskimi przewodnikami przygotował aż 137 bezpłatnych spacerów po naszym mieście. Od filmowych, przez rodzinne czy te dla młodzieży, po oprowadzanie z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnościami czy w językach ukraińskim i angielskim. Wycieczki trwają od maja do października. Wyruszysz z nami po przygodę?

Wakacyjne wycieczki filmowe po Wrocławiu "Kamera. Akcja. Przygoda. Wrocław!"

"Kamera. Akcja. Przygoda. Wrocław!" to 10 wycieczek w terminie od 2 czerwca do 1 września. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy. Linki do zapisów na poszczególne spacery aktywne będą na 10 dni przed wycieczką. Spacery poprowadzą Bogdan Bernacki i Małgorzata Urlich-Kornacka z Filmowego Wrocławia. Zabiorą nas na spacer po Ostrowie Tumskim i na rowerową wycieczką po nadodrzańskich bulwarach. Przejdą się od dworca do dworca i wśród kamieniczek po Starym Mieście, a nawet śladami Hansa Klossa.

Wycieczki filmowe po Wrocławiu

Wycieczki filmowe po Wrocławiu "Kamera. Akcja. Przygoda. Wrocław!"

Spacery i wycieczki
Termin od 2 czerwca 2023 do 1 września 2023

Miejsce Dworzec Główny PKP Wrocław

Zobacz

XX letnie spacery z przewodnikiem po Wrocławiu PTTK 2023

Oddział Wrocławski Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego we Wrocławiu zaprasza na 20. edycję swoich spacerów! W tym roku przygotował 65 spacerów z przewodnikiem: 45 w języku polskim, 5 w języku angielskim i 5 w języku ukraińskim oraz 10 rowerowych. Potrwają od 20 maja do 17 września. Są bezpłatne, na niektóre obowiązują zapisy. Przewodnicy PTTK pokażą miasto w pigułce i zaprowadzą tam, gdzie produkowano “białe złoto". Poprowadzą nas też wrocławskimi śladami Jerzego Nowosielskiego - patrona roku 2023.

Bezpłatne XX Letnie Spacery z Przewodnikiem po Wrocławiu z PTTK, oddział Wrocław

Bezpłatne XX Letnie Spacery z Przewodnikiem po Wrocławiu z PTTK, oddział Wrocław

W plenerze / Dla wszystkich / Spacery i wycieczki
Termin od 1 lipca 2023 do 17 września 2023

Miejsce Centrum Historii Zajezdnia

Zobacz

Spacery dla młodzieży i dorosłych dzieci z Meet My City

Meet My City w tym roku zorganizowało 10 spacerów z przewodnikiem – 5 dla młodzieży i 5 dla dorosłych. Trwają od 27 maja, a zakończą się 2 września. Są bezpłatne, ale należy się na nie zapisać w serwisie Evenea. Dorosłych przewodnicy zabiorą szlakiem zbrodni i kary, wybitnych wrocławianek czy do Hali Stulecia, a młodzież zwiedzi fortyfikacje, okolice politechniki czy poszuka śladów noblistów.

Bezpłatne Letnie Spacery Meet My City

Bezpłatne Letnie Spacery Meet My City

W plenerze / Spacery i wycieczki
Termin od 3 czerwca 2023 do 15 lipca 2023

Miejsce Pomnik Aleksandra Fredry na Rynku

Zobacz

Spacery przygotowane przez Fundację na rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji "KATARYNKA"

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA zaprasza na spacery osoby z niepełnosprawnościami. Specjalnie przygotowani przewodnicy poprowadzą 8 spacerów po Wrocławiu – 4 z audiodeskrypcją i 4 z tłumaczeniem migowym. Pierwszy spacer odbędzie się 1 lipca, a ostatni 1 października. Tematy będą 4: Krzycka enklawa willowa, Nadodrzańskie klimaty, Od mostu Zwierzynieckiego do Hali Stulecia i Szewska – ulica, która
łączy. Na spacery trzeba zapisywać się mailowo lub telefonicznie.

Bezpłatne Spacery Letnie – Fundacja Katarynka

Bezpłatne Spacery Letnie – Fundacja Katarynka

Spacery i wycieczki
Termin od 1 lipca 2023 do 30 września 2023

Miejsce Pomnik Fryderyka Chopina

Zobacz

Spacery z Fundacją Dom Pokoju

Fundacja Dom Pokoju zaprasza na letnie spacery przez podwórka, zaułki, bramy wrocławskich osiedli. Od 27 maja do 12 października zaplanowano 8 spacerów z przewodnikiem po wybranych osiedlach Wrocławia (w tym jeden w języku angielskim). Wycieczki są bezpłatne, należy jednak zgłosić się przez formularz. W trakcie spacerów poznamy plac Kościuszki, Nadodrze, okolice ulicy Powstańców Śląskich i Jagodno.

Letnie spacery organizowane przez Fundację Dom Pokoju

Letnie spacery organizowane przez Fundację Dom Pokoju

W plenerze / Dla wszystkich / Spacery i wycieczki
Termin od 3 czerwca 2023 do 14 października 2023

Miejsce Dworzec Świebodzki

Zobacz

Bezpłatne wakacyjne wycieczki rodzinne

Stowarzyszenie TUiTAM zaprasza na cykl 36 kreatywnych wycieczek "Ahoj przygodo!". Potrwają od 26 czerwca do 27 sierpnia. Spacery z przewodnikiem skierowane są dla rodzin z dziećmi w wieku 5-12 lat. Prowadzone z wykorzystaniem aktywnych metod zwiedzania – zabaw, zadań i animacji. Udział w wycieczkach jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy w serwisie Evenea. Rodziny podczas wypraw odkryją legendy Ostrowa Tumskiego i wrocławskiego Rynku, poznają sekrety krasnali czy przeżyją przygodę z dreszczykiem.

Wycieczki rodzinne TUITAM  – harmonogram na wakacje

Wycieczki rodzinne TUITAM – harmonogram na wakacje

W plenerze / Dla wszystkich / Spacery i wycieczki
Termin od 2 czerwca 2023 do 30 lipca 2023

Miejsce Pod pomnikiem Fredry

Zobacz
Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl