Bezpłatne spacery z przewodnikami

Data aktualizacji: 2024-06-20

Wakacje tuż tuż… A latem przecież nie można się nudzić. Tym bardziej we Wrocławiu - mieście przygody. Dlatego Wydział Promocji Miasta i Turystyki wraz z wrocławskimi przewodnikami przygotował dużo bezpłatnych spacerów po naszym mieście. Od filmowych, przez rodzinne czy te dla młodzieży, po oprowadzanie z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnościami czy w językach ukraińskim i angielskim. Wycieczki trwają od maja do października. Wyruszysz z nami po przygodę?

Spacery dla młodzieży i dorosłych dzieci z Meet My City

Meet My City w tym roku zorganizowało 9 spacerów z przewodnikiem. Trwają od 8 czerwca, a zakończą się 1 września. Są bezpłatne, ale należy się na nie zapisać w serwisie Evenea.

Bezpłatne Letnie Spacery Meet My City

Bezpłatne Letnie Spacery Meet My City

Spacery i wycieczki
Termin od 8 czerwca 2024 do 1 września 2024

Miejsce Pomnik Aleksandra Fredry na Rynku

Zobacz

Spacery przygotowane przez Fundację na rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji "KATARYNKA"

Fundacja Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji KATARYNKA zaprasza na spacery osoby z niepełnosprawnościami. Specjalnie przygotowani przewodnicy poprowadzą 8 spacerów po Wrocławiu – 4 z audiodeskrypcją i 4 z tłumaczeniem migowym. Pierwszy spacer odbędzie się 1 lipca, a ostatni 1 października. Tematy będą 4: Krzycka enklawa willowa, Nadodrzańskie klimaty, Od mostu Zwierzynieckiego do Hali Stulecia i Szewska – ulica, która
łączy. Na spacery trzeba zapisywać się mailowo lub telefonicznie.

Bezpłatne Spacery Letnie – Fundacja Katarynka

Bezpłatne Spacery Letnie – Fundacja Katarynka

Spacery i wycieczki
Termin od 6 lipca 2024 do 15 września 2024

Miejsce Wyspy śródmiejskie

Zobacz

Spacery z Fundacją Dom Pokoju

Po spacerze zapraszamy na Sąsiedzki piknik na KDMie, który rozpoczyna się o 14.00 na placu Kościuszki (podwórko za H13). Dawniej na murach Breslau malowane były informacje na temat świadczonych usług. Dziś gdzieniegdzie można je jeszcze znaleźć. W latach 60-tych wybuchł "boom" na neony, których niewielką część możemy oglądać na ulicy Ruskiej. To tylko kilka przykładów jak zmieniał się wygląd miasta na przestrzeni czasu. Świadczy to również o jego rozwoju, pokazuje kto w nim mieszkał, projektował, ale też co dla jego mieszkańców i mieszkanek było ważne. Podczas spaceru porozmawiamy o neonach i szyldach, które do dziś bawią nasze oczy, a także przyjrzymy się pisanych na murach ślady historii znajdujące się w okolicach placu Kościuszki, ul. Piłsudskiego i ul. Świdnickiej.

Letnie spacery organizowane przez Fundację Dom Pokoju

Letnie spacery organizowane przez Fundację Dom Pokoju

W plenerze / Dla wszystkich / Spacery i wycieczki
Termin od 25 maja 2024 do 14 września 2024

Miejsce wkrótce!

Zobacz

Wycieczki filmowe po Wrocławiu "Kamera. Akcja. Przygoda. Wrocław!"

Filmowy Wrocław oraz Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia zapraszają na cykl wycieczek filmowych po Wrocławiu:

"Kamera. Akcja. Przygoda. Wrocław!" Projekt obejmuje 8 wycieczek w terminie od 21.06.2024 do 23.08.2024 r. Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Linki do poszczególnych wycieczek aktywne będą na 10 dni przed każdą wycieczką. Wycieczki poprowadzą do Państwa Bogdan Bernacki i Małgorzata Urlich-Kornacka z Filmowego Wrocławia.

Wycieczki filmowe po Wrocławiu

Wycieczki filmowe po Wrocławiu

W plenerze / Dla wszystkich / Spacery i wycieczki
Termin od 21 czerwca 2024 do 28 sierpnia 2024

Miejsce Plac pod Iglicą

Zobacz

Wycieczki rodzinne TUITAM – harmonogram na wakacje

Organizatorzy zapraszają na wakacyjne wycieczki rodzinne organizowane i prowadzone przez przewodników ze Stowarzyszenia Podróżników TUiTAM we współpracy z Wydziałem Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Wycieczki rodzinne TUITAM

Wycieczki rodzinne TUITAM

W plenerze / Dla wszystkich / Spacery i wycieczki
Termin od 29 czerwca 2024 do 03 września 2024

Miejsce Plac pod Iglicą

Zobacz
Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl