Firlej online 2 – cykl koncertów specjalnych

Wrocławski Firlej zaprasza na kontynuację cyklu koncertów online. Tym razem z własnej sali koncertowej, z wykorzystaniem streamingu live.

Wrocławski Firlej zaprasza na kontynuację cyklu koncertów online. Tym razem z własnej sali koncertowej, z wykorzystaniem streamingu live, estradowego nagłośnienia i oświetlenia.

Niestety klub nie może jeszcze zaprosić widowni, ale przygotował program na kolejnych kilka miesięcy i jeśli tylko pojawi się okienko transferowe, w które będzie można wpuścić chociaż kilka osób, tak się stanie. 

Organizatorzy woleliby spotkać się w czasie koncertów z muzykami na scenie, blisko, w realu, ale jest jak jest. Mamy możliwość spotkania online. Firlej wykorzystuje każdą okazję, żeby pracować jak „za dawnych lat".

Właściwie cykl mógłby się nazywać „Bez marudzenia".

Wystąpią: „Mentor" i „xDZVØNx" i w spotkaniach Kawiarni Sąsiedzkiej. Byle do wiosny. Byle do końca pandemii.

ODA „Firlej" jako jeden z pierwszych instytucji kultury na początku pandemii przeniósł swoją działalność do Internetu. A było to tak: 27 marca 2020 roku pierwszy wirtualny koncert zagrał Mikołaj Trzaska, który rozpoczął cykl koncertów polskich artystów sceny niezależnej „Firlej online".

W ciągu kilku miesięcy odbyło się 18 koncertów, wystąpiło 27 artystów,  11 500 widzów. Działalność ośrodka została doceniona w mediach. Otrzymał srebrny medal za cały cykl od „NOWE IDZIE OD MORZA". 

Wzorem roku poprzedniego uruchomiono sprzedaż biletów-cegiełek, które zasilą budżet koncertów w cenie 10 zł. Aby wspomóc akcję, należy wejść na stronę i dokonać płatności.

Szczegóły wydarzenia:
firlej.wroc.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia