III Inspiracje-Interpretacje. Janusz Radek – Opowieści Niemenem

W finale usłyszymy laureatów konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Czesława Niemena, a gościnnie, w recitalu „Jeszcze bliżej”, wystąpi Janusz Radek.

Pod papugami wisi lustro, w którym każdy ma
most z lampionami, promenadę do białego dnia...

Ilekroć zabrzmi głos Czesława Niemena, wielu z nas przed oczami stają znajome obrazy. Ciemne okalające szczupłą twarz włosy wymykające się spod kapelusza, prosta biała koszula, błysk w oku. Osobowość i magnetyzm na scenie wypełnionej elektronicznymi instrumentami. III Inspiracje-Interpretacje w Światowidzie przypomną piosenki tego charyzmatycznego i oryginalnego artysty, którego "Dziwny jest ten świat", nagrodzony na festiwalu w Opolu stał się nie tylko jednym z największych polskich przebojów lat 60, ale też utworem muzycznym wszech czasów.

W koncercie finałowym usłyszymy laureatów konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Czesława Niemena, a gościnnie, w recitalu „Jeszcze bliżej”, wystąpi Janusz Radek. Recital jest kameralną wersją „Opowieści Niemenem” – koncertu Janusza Radka złożonego z utworów śpiewanych kiedyś przez Czesława Niemena i w większości przez Niemena napisanych, o których sam wykonawca mówi: to historia naszej wspólnej, niezależnej wrażliwości, opowiedziana piosenkami. To historia o wspólnej zabawie i o miłości wyrażonej w sposób subtelny. To zarazem historia o postrzeganiu świata i o zainteresowaniu czymś więcej niż tylko sobą, o czerpaniu radości z bycia wśród ludzi.

Festiwalowe wydarzenia jak zawsze skomentuje znany ilustrator Tomasz Broda, jego prace powstałe w ramach festiwalu zobaczymy na finisażu online.

Sytuacja obowiązujących przepisów zmienia się dynamicznie. Z racji kwarantanny narodowej  zaplanowane na 16 stycznia przesłuchania konkursowe odbywały się bez udziału publiczności. Wydarzenia festiwalowe organizatorzy udostępniają w całości i bezpłatnie jako transmisje i retransmisje online na FB i kanale You Tube ośrodka. 

Partner: ZAiKS, Miasto Wrocław

Szczegóły wydarzenia:
swiatowid.net.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia