Imaginarium: Centrum Wirtualnej Rzeczywistości

Imaginarium przy ul. Piłsudskiego to pierwsze we Wrocławiu centrum wirtualnej rzeczywistości. Każdy może tu spełnić marzenia o lataniu, teleportacji, wizycie w kosmosie czy podroży w głąb oceanu.

Imaginarium przy ul. Piłsudskiego to pierwsze we Wrocławiu centrum wirtualnej rzeczywistości. Każdy może tu spełnić marzenia o lataniu, teleportacji, wizycie w kosmosie czy podroży w głąb oceanu. W samym centrum miasta mieszkańcy – od tych 8-letnich do ponad 80-letnich – i odwiedzający Wrocław turyści mogą poznać możliwości najnowocześniejszej technologii, która rewolucjonizuje nie tylko rozrywkę, ale także edukację i biznes. 

Jak to działa?

Wyprawa do świata wirtualnej rzeczywistości zaczyna się w Imaginarium od wejścia na stanowisko o wymiarach ok. 3x3 m. Następnie uczestnik zakłada specjalne gogle i bierze do rąk dwa kontrolery. Taki zestaw pozwala nie tylko przenieść się do wybranego miejsca, ale także aktywnie się po nim poruszać. Z reguły wystarczy kilka chwil, by nauczyć się podstawowych funkcji i swobodnie korzystać ze sprzętu.

Odwiedzający Imaginarium mogą obecnie m.in. zanurzyć się w tętniących życiem głębinach oceanu, pozwiedzać układ słoneczny, stanąć na szczycie Mount Everest, polatać nad Nowym Jorkiem, Tokio czy Wrocławiem, tworzyć niezwykłe rysunki i obrazy w trójwymiarze, a nawet używać wirtualnego łuku lub… miecza świetlnego. Programów, gier i aplikacji jest bardzo wiele, więc każdy gość może znaleźć coś odpowiedniego do jego zainteresowań i wieku.

Bilety:

Bilety do Imaginarium kosztują 35 lub 60 zł. Pierwszy obejmuje pokaz 30-minutowy, drugi – godzinny. Podczas każdego pokazu obsługa Imaginarium indywidualnie dobiera programy i gry, dostosowując je do zainteresowań uczestnika.

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek - piątek: 14:00 - 20:00
  • sobota - niedziela: 12:00 - 20:00

Bilety można rezerwować na stronie Imaginarium: www.imaginariumwroclaw.pl lub kupować na  miejscu. W sprzedaży znajdują się również vouchery, dzięki którym wizytę można sprezentować wybranej osobie.

Szczegóły wydarzenia:
imaginariumwroclaw.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia