Zdjęcie wydarzenia Plemię

Plemię

„Społeczność. Plemię. Wspólnota. Na jakich zasadach może współcześnie funkcjonować? Jak stworzyć taką kolektywną grupę.

„Społeczność. Plemię. Wspólnota. Na jakich zasadach może współcześnie funkcjonować? Jak stworzyć taką kolektywną grupę i czy w ogóle jest dzisiaj dla niej miejsce? Obserwujemy i odczuwamy to bardzo mocno, jak życie we współczesnym pędzie i skupienie na sobie, odcina Nas od naszych korzeni, od tego co jest naszą atawistyczną, instynktowną potrzebą.

O życiu w społeczności, w grupie, w której współdzieli się radości i problemy, z którą przechodzi się wzloty i upadki, w której człowiek nie czuje się sam. Grupie, której siłą napędową nie jest niechęć i nienawiść do innej grupy czy przekonań, tylko dobre praktyki, komunikacja wspierająca i bliskość. Postawiliśmy sobie pytanie: czy dzisiaj możliwe jest zbudowanie takiego nowo-plemienia, a jeżeli tak to jak miałoby ono wyglądać ? Na jakich zasadach ma się opierać i jak funkcjonować? Zapraszamy na performatywne spotkanie, w trakcie którego będziemy zastanawiać się nad sposobami zbudowania współczesnego plemienia i przepróbowania działań, które mogą tę wspólnotowość wzmocnić, zbudować.

Bez presji, ciśnienia, z możliwością podjęcia decyzji o dołączeniu. Na poziomie pracy przyjęliśmy model kolektywny, budując spektakl wspólnie, wychodząc od stworzonych postaci, improwizacji, czerpiąc z sytuacji scenicznych i dialogów które stwarzały się „tu i teraz”, pisząc je na scenie. Scenariusz powstawał w trakcie prób, jako suma naszego myślenia o tym temacie". Plemię to realizacja zespołowa powstała na bazie improwizacji, tworzenia dialogów z sytuacji scenicznych i wspólnego pisania na scenie.

Szczegóły wydarzenia:
wteatrw.pl

 • Gatunek inne
 • Reżyseria Magdalena Młynarczyk
 • Scenariusz Miłosz Broniszewski
 • Projekt Nina Janiak
 • Obsada Maciej Łabaz - Artur Kostrzyński
  Julia Bochenek - Alicja Hasek
  Adriana Paprocka - Ina Rau
 • Premiera 2022-03-10
 • Czas trwania 75

Galeria

Powiązane wydarzenia