Zdjęcie wydarzenia Półkolonie jeździeckie 2024 na Partynicach

Półkolonie jeździeckie 2024 na Partynicach

24 czerwca na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych – Partynice rozpoczynają się półkolonie jeździeckie.

Półkolonie jeździeckie na Partynicach to jedna z najbardziej wyjątkowych ofert spędzenia wakacji w mieście. Codzienne jazdy konne, zajęcia w stajni, nauka pielęgnacji tych zwierząt, poznanie sposobów komunikacji z końmi, to umiejętności, które dzieci nabywają podczas wakacji jeździeckich. Organizatorzy przygotowali 10 turnusów, które po raz pierwszy będą zróżnicowane pod kątem dostosowania do umiejętności jeździeckich dzieci. Uczestnicy mogą wybierać pomiędzy półkoloniami jeździeckimi dla początkujących, dla zaawansowanych oraz absolutną nowością w ofercie – półkoloniami hobby horse. Do końca maja można wykupić turnusy w promocyjnej cenie poprzez stronę torpartynice.pl.

Wrocławski tor jest zieloną enklawą (74 hektary) w obrębie miasta. Dlatego półkolonie jeździeckie na Partynicach stanowią wyjątkową okazję dla najmłodszych nie tylko do nauki jazdy konnej, ale również do spędzenia czasu z dala od wielkomiejskiego zgiełku.

Dzieci podczas zajęć przede wszystkim doskonalą umiejętności jeździeckie, ale też i poznają różne dyscypliny konne, takie jak: woltyżerka czy working equitation. Poznają tajniki pracy konnego oddziału straży miejskiej, spotykają się z hipoterapeutą, a nawet z psim behawiorystą. 
Po raz pierwszy organizatorzy przygotowali zróżnicowane turnusy. Rozpoczynjący swoją przygodę z jeździectwem powinni wybrać opcję dla początkujących. Natomiast dla dzieci, które swobodnie jeżdżą konno w trzech chodach (stęp, kłus, galop) przygotowano turnusy dla zaawansowanych. Grupy w nich są mniej liczne, w programie znalazło się więcej treningów konnych zaś turnusy kończą się egzaminami na odznaki jeździeckie.

Absolutną nowością w partynickiej ofercie są turnusy hobby horse, adresowane do miłośników hobbyhorsingu. Każdy z dwóch turnusów kończy się przygotowaniem do ważnych zawodów hobby horse – czerwcowych Mistrzostw Dolnego Śląska oraz sierpniowych zawodów WKKW. Poza punktami stricte hobbyhorsowymi, takimi jak, warsztaty tworzenia hobby horsów, wszechstronne treningi hobby horse, konkursy przeszkodowe, ujeżdżeniowe i zawody w potędze skoku, nie zabraknie również spotkania z żywymi zwierzętami. Dzieci odbędą lekcję o koniu, wejdą do stajni oraz dosiądą partynickich kucy.

Uczestnicy wszystkich turnusów zabierają ze sobą do domów niezwykłe wspomnienia oraz wyjątkową pamiątkę – zdjęcia na koniu, efekt sesji fotograficznej, która jest elementem każdego turnusu półkolonijnego na Partynicach.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Organizatorzy zapewniają wyżywienie: drugie śniadanie i obiad. Oferta skierowana jest do dzieci w różnych przedziałach wiekowych, w zależności od rodzaju turnusu.
Szczegóły dotyczące półkolonii oraz zapisy na turnusy odbywają się przez stronę torpartynice.pl.

Półkolonie jeździeckie na Partynicach
10 turnusów, start 24 czerwca, koniec 30 sierpnia 2024 roku
Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice, ul. Zwycięska 2
Zapisy: torpartynice.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia