Wild Run 2020

Wild run 2020 odbędzie się wirtualnie. Zapisy trwają do 22 listopada. Uczestnicy mają do wyboru trzy dystanse: 1, 5 i 10 km.

Miejsca startowe w poprzednich trzech edycjach „Wild Run” wyprzedawały się w kilka dni. Tym razem liczba uczestników jest nieograniczona, bo tegoroczna edycja biegu jest wirtualna. Na czwartą edycję „dzikiego biegu” możemy zapisać się do 22 listopada. Uczestnicy mają do wyboru trzy dystanse:  1, 5 i 10 km.

Wild Run to bieg charytatywny organizowany przez wrocławskie zoo i Fundację Dodo na rzecz ratowania zwierząt. W tegorocznej edycji wziąć udział może każdy, bez względu na wiek oraz miejsce pobytu. Wystarczy, w terminie 22 września-22 listopada, zarejestrować się, przebiec wybrany dystans w pojedynkę lub w grupie, rejestrując wynik w jednej z aplikacji do pomiaru czasu i wczytać w portalu datasport.

Zapisy na Wild Run 2020.

Każdy z zarejestrowanych uczestników biegu otrzyma pakiet startowy, który zawiera m.in. ekologiczną torbę, drukowany numer startowy, medal biegu , dyplom elektroniczny oraz elektroniczny numer startowy. Organizatorzy namawiają do skorzystania z rozszerzonego pakietu, gdzie są dodatkowo koszulki w trzech wariantach do wyboru, chusta typu komin, maseczka, ekologicznie uprawiana kawa Kukang, bransoletka oraz łapacz snów wykonane z wnyków zabranych z lasów azjatyckich, przez miejscową ludność.

O biegu

Idea biegu charytatywnego Wild Run zrodziła się pięć lat temu. Głównym założeniem jest ratowanie dziko żyjących, zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt poprzez wspierania sprawdzonych organizacji. Pierwsza edycja poświęcona była pomocy zwierzętom Afryki, a jej ambasadorami były fenki, lemury katta, pingwiny przylądkowe i manaty afrykańskie.

Dzięki drugiej edycji udało się pomóc zwierzętom Azji, w tym panterom śnieżnym i mglistym oraz manulom. Zeszłoroczny bieg pozwolił wesprzeć projekty ochrony rodzimej fauny – żółwi błotnych, wilków i żubrów. W tym roku organizatorzy chcą pomóc organizacjom, które skupiają się na ratowaniu gatunków mało charyzmatycznych, jak świnie wisajskie, pangoliny, kanczyle filipińskie, dzioborożce palawańskie  czy filipińskie żółwie leśne.

Dotychczas, w biegu głównym na terenie zoo brali udział w większości mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska, chociaż nie brakowało zawodników z innych regionów Polski – Gdańska, Inowrocławia, Katowic, Krakowa, Łodzi, Warszawy i zagranicy, w tym Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Ukrainy, czy Włoch. W tym roku organizatorzy liczą na jeszcze liczniejszy udział uczestników z całej Polski, a nawet z całego świata.

Galeria

Powiązane wydarzenia