Zdjęcie wydarzenia Zajęcia judo dla dzieci i młodzieży – Judo Tigers

Zajęcia judo dla dzieci i młodzieży – Judo Tigers

Wraz z nowym rokiem szkolnym klub sportowy Judo Tigers otworzył nabór na zajęcia judo dla dzieci i młodzieży z Dolnego Śląska.

Nowy rok szkolny, kolejny nabór do klubu sportowego Judo Tigers. Zajęcia dedykowane dzieciom i młodzieży z Wrocławia oraz kilku okolicznych miejscowości startują wraz z początkiem września. Pierwszy trening jest darmowy a rekrutacja trwa do końca października.

Jesienny nabór klubu dedykowany jest wszystkim zainteresowanym od 4 roku życia. Zajęcia w klubie prowadzone są na różnych poziomach zaawansowania, dlatego nie ma znaczenia, czy uczestnik miał wcześniej styczność z tym sportem. Obecnie treningi Judo Tigers odbywają się m.in. we Wrocławiu, Oleśnicy, Kobierzycach, Karawianach, Środzie Śląskiej, Oławie, Marcinkowicach, Strzelinie, Galowicach oraz Łagiewnikach. Lokalizacje będą systematycznie rozszerzane.

Dlaczego Judo?

Według danych Amerykańskiej Uczelni Medycyny Sportowej (American College of Sports Medicine) judo jest najbezpieczniejszym sportem kontaktowym dla dzieci poniżej 13 roku życia. Technika pojedynków pozbawiona jest agresywnych ruchów np. kopnięć czy uderzeń. Cel judoki to pokonanie przeciwnika w taki sposób, by oszczędzić mu wszelkich obrażeń fizycznych. M.in. z tego powodu judo uznawane jest przez WHO (World Health Organization) za najlepszy sport dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

O klubie Judo Tigers

To klub sportowy judo, od tego roku nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, działający na terenie Wrocławia i okolicznych miejscowości od 2010 roku. Judocy trenują pod okiem dyplomowanych trenerów. Cała kadra składa się z byłych profesjonalnych zawodników. Judo Tigers poza treningami zaprasza swoich wychowanków na obozy tematyczne oraz różne międzyklubowe zawody. JT jest także organizatorem corocznego cyklu turniejów dla dzieci i młodzieży pod nazwą Super Liga Judo.

Szczegóły wydarzenia:
judotigers.pl

Galeria

Powiązane wydarzenia