Audiospacer po Nadodrzu

Bezpłatny audioprzewodnik po wrocławskim Nadodrzu. iSpacer zaczyna się pod Infopunktem Nadodrze i muralem „Brama do Nadodrza”. Prowadzi przez ulicę Rydygiera i filmową ulicę Kurkową, artystyczne murale, restauracje i historycznie ważne miejsca. Poznaj Nadodrze - najbardziej klimatyczną dzielnicę Wrocławia.

AUDIOSPACER PO NADODRZU to bezpłatny audioprzewodnik, który pomaga poznać wrocławskie Nadodrze, dostępny do odsłuchania i pobrania w formie mobilnej aplikacji na telefon komórkowy na stronie audiotrip.org.

Spacerując po osiedlu słuchamy głosu głos dziennikarza radiowego i aktora Kamila Gałuszki, który związany jest z Wrocławskim Teatrem Radioaktywnym. Spektakle – słuchowiska WTR prezentowane są w hostelu artystycznym HART przy Rydygiera.
Historyczne kroniki charakteryzujące Nadodrze czyta jego wieloletni mieszkaniec Wojciech Mach, dziennikarz i wodzirej. Opracowanie historyczne przygotowano na podstawie Place i ulice Wrocławia Zygmunta Antkowiaka i Trudne dni – Wrocław 1945 r. we wspomnieniach pionierów wydane przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia.

Nadodrze to dzielnica zamieszkana przez rzemieślników i artystów, którzy prowadzą tu galerie lub warsztaty.Ich głosy także słychać w przewodniku.

Jak pobrać aplikację?

1. W telefonie z dostępem do internetu i poprzez kod QR lub stronę z aplikacjami pobrać audiotrip.org.
2. Znaleźć w katalogu AUDIOSPACERU PO NADODRZU i pobrać go na swój telefon.
3. Odsłuchać nagrań z poszczególnych miejsc lub wyruszyć z nami na spacer po Nadodrzu.

Organizator: Infopunkt Nadodrze-Łokietka 5

Autor: Fundacja Dom Pokoju

Partner: Gmina Wrocław

 

Redakcja www.wroclaw.pl