“Flavor of Poland”, czyli wrocławskie przysmaki na amerykańskim stole

Data aktualizacji: 2019-05-17

We Wrocławiu powstaje odcinek serialu “Smak Polski”. “Flavor of Poland” to 13. odcinkowy serial typu culinary travel, który po raz pierwszy w historii Amerykańskiej Telewizji Publicznej (American Public Television) zaprezentuje Amerykanom Polskę - jej piękno, tradycje, zabytki, historię i nowoczesność. Oraz pełną gamę unikalnych smaków.

W ekscytującą podróż po Polsce zabiera Amerykanów prowadząca program - Aleksandra August, amerykańska aktorka polskiego pochodzenia, dzisiaj mieszkająca w Los Angeles.

W każdym odcinku odwiedza inny region Polski, opowiada o jego historii, dziedzictwie, zabytkach, kulturze. Wyławia wyjątkowe cechy i nadzwyczajne wydarzenia.

Odkrywa tajemnice polskiej kuchni, zarówno tej bogatej historycznie, pełnej wyjątkowych tradycji, jak i tej nowoczesnej, dzieląc się nimi z Amerykanami. Potrawy charakterystyczne dla poznawanych miejsc oraz produkty regionalne staną się dla niej punktem wyjścia do odtworzenia danego przepisu we własnej kuchni.

Seria pojawi się na antenie APT jesienią 2019 roku i przez najbliższe trzy lata prezentowana będzie w blisko 350 stacjach APT w całych Stanach. Dostęp do nich ma 300 milionów widzów.

Miejsca planowanych zdjęć we Wrocławiu: Rynek, Stary i Nowy Ratusz, Plac Solny, Nowy Targ, ul. Świdnicka, Dzielnica Czterech Wyznań, Ostrów Tumski, Pałac Królewski wraz z ogrodem barokowym, Wrocławska Fontanna Multimedialna, punkt widokowy w Sky Tower, Hala Stulecia, Panorama Racławicka.

UM/w

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl