22 - 24 listopada: Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Tylko na Dolnym Śląsku w ofercie jest blisko sto atrakcji: hotele, pensjonaty, pływalnie i spa, muzea oraz teatry. Zapłacimy za nie o połowę mniej niż na co dzień

To już siódma edycja akcji firmowanej przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wydarzenie "Polska zobacz więcej" co roku ma dwie odsłony: wiosenną i jesienną. Intencją pomysłodawców akcji jest zachęcenie mieszkańców Polski do poznawania kraju także poza sezonem turystycznym. Na weekend 22 – 24 listopada zapraszają do siebie setki hoteli, gospodarstw agroturystycznych, atrakcji plenerowych, pływalni.

Na Dolnym Śląsku i we Wrocławiu swoje oferty zgłosiło blisko sto firm i instytucji. Najwięcej zaproszeń przygotowały hotele, w tym te ulokowane w malowniczych pałacach i zamkach. Wybierać można w ofertach pensjonatów oraz gospodarstw turystycznych.

W akcji biorą udział muzea (m.in. Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu), teatry we Wrocławiu i w Jeleniej Górze, kryte pływalnie oraz centra spa. W zestawie jest także mnóstwo miejsc wartych zobaczenia, np. Podziemne miasto Osówka, Twierdza Srebrna Góra, Kopalnia złota Złoty Stok, wieża widokowa na Wielkiej Sowie, huta szkła kryształowego Julia.

Pełna oferta, zapisy i regulamin na stronie: www.polskazobaczwiecej.pl

Fot. Wieża w Świdnicy, fot. Tomasz Pietrzyk

Tomasz Wysocki