Bezpłatne letnie spacery z przewodnikiem po Wrocławiu 2021

Chcesz spotkać latarnika, zobaczyć "płonący" pomnik, sprawdzić, gdzie kończy się miasto i zgłębić najskrytsze tajemnice Wrocławia? Od czerwca do końca września Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miasta Wrocławia oraz wrocławscy przewodnicy zapraszają na cykl spacerów tematycznych po Wrocławiu. Oferta jest bezpłatna.

Oferta jest bardzo szeroka i niezmiennie cieszy się dużym powodzeniem. Przygotowano wycieczki piesze i rowerowe, dla dzieci i dla dorosłych, po polsku, w Polskim Języku Migowym oraz w językach obcych. Spacery odbywają się od piątku do niedzieli.

Łącznie zaplanowano ponad sto spotkań, nie tylko po historycznym centrum miasta, można poznać też wrocławskie osiedla.

Poznaj Wrocław z innej strony – na Ostrów Tumski, Rynek czy do Hali Stulecia prowadzi wiele przewodników i nasze spacery także nie ominą tych ważnych punktów miasta. Są jednak miejsca nieznane, a równie interesujące. Tak narodziła się idea spacerów tematycznych, prezentujących m.in. Nadodrze – dzielnicę rzemieślników, historię nauki i rozwoju medycyny we Wrocławiu, wrocławskie opowieści z dreszczykiem czy magiczny świat nocnych iluminacji.

Spotkajmy się we Wrocławiu!

Bezpłatne XVII Letnie Spacery z Przewodnikiem po Wrocławiu z PTTK, oddział Wrocław

Letnie spacery to propozycja dla mieszkańców i turystów, dla dorosłych i dla dzieci czyli dla wszystkich ciekawych historii Wrocławia. Podczas 70 spotkań przewodnicy zapraszają do poznania m.in. Dzielnicy Czterech Wyznań, historii sławnych wrocławian czy czeskich śladów we Wrocławiu.

W ofercie są wycieczki piesze oraz rowerowe, PTTK zaprasza już w każdy weekend od piątku do niedzieli. W ofercie również wycieczki w językach: angielskim, niemieckim i ukraińskim.

Dla cyklistów oferta wycieczek rowerowych, m.in. na Pracze Odrzańskie, Muchobór czy z nurtem Bystrzycy czyli na Stabłowice i Złotniki.

Udział jest bezpłatny, nie ma zapisów.

Bezpłatne XVIII Letnie Spacery z Przewodnikiem po Wrocławiu z PTTK, oddział Wrocław

Bezpłatne XVIII Letnie Spacery z Przewodnikiem po Wrocławiu z PTTK, oddział Wrocław

W plenerze / Spacery i wycieczki / Dla wszystkich
Termin od 25 czerwca 2021 do 26 września 2021

Miejsce Barbara

Zobacz

Wycieczki rodzinne przewodników ze Stowarzyszenia Podróżników TUiTAM

Wycieczki skierowane są zarówno do mieszkańców Wrocławia jak i turystów odwiedzających nasze miasto. Odbywają się przez całe wakacje w piątki o godz.18.00, w soboty i niedziele o godz. 12.00. Na wycieczki obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny.

Na wycieczki obowiązują zapisy, udział jest bezpłatny.

Wycieczki rodzinne TUITAM  – harmonogram na wakacje

Wycieczki rodzinne TUITAM – harmonogram na wakacje

W plenerze / Spacery i wycieczki / Dla wszystkich
Termin od 25 czerwca 2021 do 29 sierpnia 2021

Miejsce Fontanna na placu przy kościele pw. św. Marii Magdaleny przy ul. Szewskiej

Zobacz

Letnie spacery organizowane przez Fundację Dom Pokoju

W wybrane soboty od końca czerwca do końca września na bezpłatne spacery po Wrocławiu zaprasza Fundacja Dom Pokoju. W ofercie m.in. spacery po Nadodrzu, spacer filmowy, szlakiem wrocławskiej architektury powojennej czy wrocławskich napisów.

Letnie spacery organizowane przez Fundację Dom Pokoju

Letnie spacery organizowane przez Fundację Dom Pokoju

W plenerze / Spacery i wycieczki / Dla wszystkich
Termin od 26 czerwca 2021 do 25 września 2021

Miejsce Barbara

Zobacz

Zaplanowano również dwa spacery z tłumaczeniem na Polski Język Migowy (24 lipca i 14 sierpnia) oraz spacer po Nadodrzu w języku angielskim (25 września).

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl