Bluzy i czapki dla prawdziwego wrocławianina

Pomysł narodził się w Biurze Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia. Autorem znaku jest Paweł Akińcza, grafik biura, który inspirował się herbem miasta. Uniwersalny krój bluzy z kapturem i modna czapka „snap back” będą pasować każdemu. Obydwa produkty dostępne są w trzech kolorach – czarnym, granatowym, bordowym.

– Dla wszystkich, którym bliski jest Wrocław, zarówno gości odwiedzających nasze miasto, jak i jego mieszkańców, chcieliśmy stworzyć coś, co będzie zarazem praktyczne, ale też będzie od razu przywodzić na myśl nasze miasto spotkań. Zastanawialiśmy się nad tym, jakie my sami przywozimy pamiątki i gadżety. Podczas jednej z dyskusji postanowiliśmy nieco unowocześnić nasz herb i zamieścić go na czapkach i bluzach – opowiada Radosław Michalski, dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki UMW. Pomysł spotkał się z bardzo pozytywnym odzewem.

Do biura zaczęli zgłaszać się turyści i mieszkańcy, którzy zobaczyli w takiej bluzie m.in. prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. – Bluzy były swego rodzaju gadżetem promocyjnym i jako urząd nie mogliśmy ich sprzedawać, a mimo to otrzymywaliśmy mnóstwo zapytań o ich cenę i dostępność – mówi Radosław Michalski. – Uznaliśmy zatem, że jest to potencjał, który szkoda byłoby zmarnować, dlatego zwróciliśmy się do Strefy Kultury Wrocław, która będzie odpowiedzialna za to, aby każdy miłośnik Wrocławia mógł z dumą nosić nasze bluzy i czapeczki – dodaje dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki.

Szczegóły zakupu

Gadżety dostępne są do kupienia w BarBarze: infopunkt/kawiarnia/kultura przy ul. Świdnickiej 8B i w internecie: www.strefakultury.pl. Bluza jest w cenie 95 zł, a czapeczka 75 zł. 

Magdalena Talik