Brytyjscy touroperatorzy spotykają się we Wrocławiu

Konferencja Stowarzyszenia Niezależnych Touroperatorów AITO (The Association of Independent Tour Operators) to największe doroczne wydarzenie brytyjskiej branży turystycznej. Tym razem przedstawiciele AITO oraz dziennikarze piszący o turystyce na trzy dni przybywają do Wrocławia.

W konferencji – zaplanowanej od 21 do 24 listopada – udział weźmie ok. 150 osób.

Wybór lokalizacji na organizację konferencji to nie tylko wyróżnienie dla miasta goszczącego, ale przede wszystkim unikalna szansa do nawiązania kontaktów biznesowych i tym samym uzyskania możliwości wprowadzenia swojego produktu na rynek brytyjski oraz jego szerokiej promocji. Co roku o miano gospodarza zabiega kilka miast, zarówno z Europy, jak i całego świata (w 2018 r. konferencja odbyła się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich).

Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia: - Konferencja AITO to dla nas wielkie wyróżnienie i unikalna szansa, by jeszcze lepiej się poznać, by zacieśniać relacje, by pogłębiać wzajemne zaufanie. Jako kraj, jako region i miasto mamy wiele do zaoferowania zagranicznym turystom, zwłaszcza w kontekście turystyki miejskiej oraz kulturowej. Wiemy, że te dziedziny cieszą się na Wyspach dużym powodzeniem.

Uczestnicy mają w planach udział w sesjach plenarnych, spotkania z przedstawicielami polskiej branży turystycznej, wezmą udział w siedmiu wycieczkach tematycznych po Wrocławiu. Będą mieli okazję na poznanie bogatej oferty kulinarnej miasta podczas tzw. Dine Arounds, którego partnerami są znane wrocławskie restauracje.

- Przyjazd brytyjskich touroperatorów to ogromna szansa Polski na dotarcie z ofertą turystyczną do nowych klientów - podkreśla Iwona Białobrzycka, dyrektor Ośrodka POT w Londynie. - Polska ma wiele do zaoferowania zagranicznym turystom, zwłaszcza w kontekście turystyki miejskiej oraz kulturowej, która cieszy sie na Wyspach dużym powodzeniem.

Przedstawicielka AITO, Gemma Antrobus: - Agenci AITO i ich klienci pokochają Wrocław, niezależnie od tego, czy szukają zabytków i gotyckiej architektury, pięknych ogrodów i pałaców, teatrów i festiwali, czy tętniącego nocnym życiem miasta.

Partnerami wydarzenia są: Miasto Wrocław, Polska Organizacja Turystyczna, Convention Bureau – Wrocław, Muzeum Architektury, Winnica Adoria, Browar Stu Mostów, Restauracja Jasna, Restauracja Pod Fredrą, Hint Food&Drinks, Restauracja Art, Restauracja Lwia Brama, Menu Motto.

Um/w

Redakcja www.wroclaw.pl