Zwierzakowe obrazy Pauliny Mager

Data aktualizacji: 2017-11-17

Buldożki, koty, jelenie, świnki – to tylko niektóre ze zwierzaków, które dostąpiły zaszczytu bycia uwiecznionym przez wrocławską artystkę, uczennicę Eugeniusza Geta-Stankiewicza. Na obrazach mają duszę i wielkie poczucie humoru.

Paulina Mager, dwa lata temu wybrana do grona 30 Kreatywnych Wrocławia studiowała grafikę, bo, jak sama twierdzi, nie potrafiła malować. Tymczasem to obrazy na sklejkach stały się jej znakiem charakterystycznym. Kiedyś używała wielu kolorów, teraz mocno się ograniczyła, jak w grafice, bo im bardziej zawężona gama kolorystyczna, tym wszystko staje się bardziej wyraziste. A zwierzęta leśne i domowe wrocławianka maluje, bo są bardzo wdzięcznym obiektem – od mitologii do bajek Ezopa – zaś na pękatych kształtach świnek można się artystycznie zafiksować.

Szczegóły zakupu

Obrazy większe (w cenie nawet do 750 zł za olbrzymi format) i obrazki mniejsze (w cenie od 30 zł) Pauliny Mager obejrzymy na FB artystki a kupimy w punkcie "Krasnal INFO" przy wejściu głównym do Ratusza (Sukiennice 12), w Galerii Manufaktura (ul. Św. Marcina 4), Macondo (u. Pomorska 19), Galerii Przedmiotu i Osobliwości "Manowce" (ul. Więzienna 1/4) oraz w Galerii Sztuki/Pracowni Autorskiej Srebra przy Krupniczej 11. 

 

Zdjecie Magdalena Talik

Magdalena Talik