Chef Flynn we Wrocławiu – kolacja i premiera filmu na AFF

Na 9. American Film Festival (23-28 października we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty) wydarzenie specjalne: premiera dokumentu "Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata" i wyjątkowa kolacja z jego bohaterem.

 

Flynn McGarry ma tylko 19 lat, szturmem zdobył wymagający świat kulinariów i w marcu tego roku w Nowym Jorku otworzył własną restaurację, Gem. Kiedy miał dwanaście lat, otworzył w domu klub kolacyjny, zapraszał przyjaciół, w wieku lat 16 znalazł się na okładce "The New York Timesa".

Flynn McGarry zna się na kuchni znakomicie, jego specjalność to Beet Wellington (zawinięty w dodatki i ciasto francuskie burak, wariacja na temat słynnego Wellingtona z wołowiną). Nic dziwnego, że po jego historię sięgnął film. Cameron Yates nakręcił dokument, z pomocą matki Chefa Flynna, Meg, także reżyserki, która udostępniła filmowcom archiwum domowe.

Chyba wszyscy lubimy telewizyjne programy kulinarne, a słynni kucharze świata cieszą się w Polsce ogromną popularnością. Do ulubieńców polskich fanów kuchni należą: Jamie Oliver, uroczo nonszalancki twórca dań, nieżyjący już Anthony Bourdain, Gordon Ramsay, José Andrés, a także Polacy – Wojciech Modest Amaro, Karol Okrasa, Marta Dymek, Anna Starmach i wiele, wiele innych mistrzyń i mistrzów.

"Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata"

Polska premiera dokumentu odbędzie się się 23 października (w polskich kinach film znajdzie się 9 listopada, jego dystrybutorem jest FILMS for FOOD), podczas 9. American Film Festival w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

Organizatorzy po pokazie filmu zapraszają na kolację w Hotelu Monopol. Flynn McGarry przygotuje menu wspólnie z Justyną Słupską- Kartaczowską (szefową kuchni i właścicielką restauracji Jadka) oraz Mariuszem Kozakiem (szefem kuchni Hotelu Monopol) i hotelową załogą. Wśród dań znajdą także te z filmu. Do kolacji przygotowany zostanie specjalny wine-pairing, o którym opowie sommelier hotelu.

Flynn McGarry na pewno rozwinie wachlarz swojego talentu, a Justyna Słupska-Kartaczowska i Mariusz Kozak także pokażą swoje wspaniałe umiejętności.

Justyna Słupska-Kartaczowska studiowała charakteryzację w Paryżu. W swojej karierze byłą związana z restauracjami Acquario i Monopol oraz La Palme d’Or 2* w Cannes. Lubi kuchnię francuską, wyjątkowo ceni kuchnię polską.

Mariusz Kozak, który chyba najbardziej ceni kuchnię francuską, studiował na kierunku Professional Chef Diploma, na Westminster Kingsway Collage. W Londynie pracował m.in. w restauracji Gordona Ramseya, a także z takimi szefami, jak: Marcellin Marc oraz Monica Galetti. W Polsce był m.in. szefem kuchni w Food Art Gallery.

W programie:

O godz. 18.15 w Kinie Nowe Horyzonty zacznie się premiera filmu "Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata".

Kolacja o godz. 20.30 w Hotelu Monopol przy ul. Heleny Modrzejewskiej 2. Bilet na pokaz i kolację (5 dań z wine-pairingiem): 350 zł.

Wydarzenie na Facebooku.

Małgorzata Matuszewska

 

Zdjecie Tomek

Tomek