Czeski dziennik MF Dnes: Zabierz dzieci na wycieczkę do Wrocławia

- Zobaczcie Zoo, Kolejkowo i aquapark, ale żeby poznać największe atrakcje Wrocławia musisz spędzić tam co najmniej tydzień - pisze Petr Wojnar, reporter MF Dnes, jednego z najważniejszych dzienników w Czechach.

Zaproszenie do Wrocławia, Wojnar zaczyna od tego, że Polacy to jedyni sąsiedzi, którzy jeszcze nie zamknęli przed Czechami granic (artykuł został opublikowany 9 października) w związku z dramatyczną sytuacją epidemiczną nad Wełtawą.

Stolicę Dolnego Śląska poleca przede wszystkim rodzinom z dziećmi. Na początku listy atrakcji, które trzeba zaliczyć podczas pobytu we Wrocławiu są: aquapark, Kolejkowo i zoo. – Wrocławski ogród zoologiczny to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Polsce – pisze.

W tekście "Wycieczka do miasta krasnali" sporo miejsca zajmuje opis fenomenu małych figurek z brązu, które zaludniły Wrocław.

- Wrocław oferuje wiele więcej atrakcji, ale jeśli nie masz tygodnia, to pogódź się z tym, że poznasz jedynie część z nich – pisze Petr Wojnar.

Czeski dziennikarz nakłania, aby by po mieście poruszać się tramwajami i autobusami. Przyjaznym środkiem lokomocji są także meleksy turystyczne.

Zobacz, o czym jeszcze napisał reporter MF Dnes.

Zdjecie Tomasz Wysocki

Tomasz Wysocki