Gdzie na spacer we Wrocławiu

Zawsze warto ruszyć się z domu na przechadzkę po Wrocławiu. Poznaj wyjątkowe miejsca, zobacz najważniejsze atrakcje miasta nad Odrą.

Najbardziej prozdrowotna forma spędzania czasu wolnego to spacerowanie. We Wrocławiu jest wiele miejsc, gdzie sprawia ono wyjątkową przyjemność ze względu na widoki, kontakt z naturą, interesujące obiekty.

Miłe dla oczu i duszy są nabrzeża Odry. W centrum wrocławianie i turyści chętnie wybierają bulwary w okolicy Hali Targowej i na Ostrowie Tumskim. Szczególnie popularny jest bulwar Dunikowskiego z amfiteatralnymi schodami, z których rozpościera się panorama Ostrowa i Wyspy Piasek.

Warto także ruszyć trochę dalej, na przykład na Wielką Wyspę. Otaczające ją trasy spacerowe i rowerowe sąsiadują z urokliwymi parkami, łąkami nad Odrą, placami zabaw. Strudzeni mogą odpocząć w letnich barach nad rzeką.

Zoo i Afrykarium

Zoo i Afrykarium

Dla dzieci / Spacery i wycieczki / Dla wszystkich
Termin bezterminowo

Miejsce Zoo Wrocław

Zobacz

Jeśli zejdzie się z tego szlaku, to trafimy w okolice Hali Stulecia. To doskonała okazja na poznanie arcyciekawych obiektów architektonicznych, świadków istotnych wydarzeń w dziejach Wrocławia: Hala Stulecia, Iglica, Pawilon Czterech Kopuł, pergola, drewniany kościółek Jana Nepomucena oraz osiedle WuWa.

Wystawa

Wystawa "Przeciek" w Hydropolis

Wystawa / Dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 6 czerwca 2020 do 31 października 2020

Miejsce Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

Zobacz

W weekendy czynne są: Ogród Japoński i Ogród Zoologiczny z Afrykarium, kto nie był, ten koniecznie musi uzupełnić te deficyty i nie będzie żałował.

Nad Oławą, fot. MK

Mniej znane, ale wcale nie mniej urokliwe są okolice innych wrocławskich rzek, w tym Oławki, Bystrzycy, Ślęzy, Widawy. Nad Oławkę można się wybrać pieszo, na rowerze lub kajakiem.

Poznaj historię Ratusza, zajrzyj po wiedzę do Hydropolis

W okresie zakazów związanych z epidemią na wirtualne spacery po Wrocławiu zapraszali znakomici przewodnicy turystyczni. Ich relacje nadal są dostępne w serwisie visitwroclaw.eu. Wykorzystajcie je dzisiaj spacerując po wrocławskim Rynku, ulicy Świdnickiej, po Ostrowie Tumskim lub po Nadodrzu.

To seria pasjonujących opowieści o barwnej przeszłości miasta nad Odrą.

Lista wirtualnych spacerów po Wrocławiu

W letnie weekendy warto skorzystać z okazji na wizytę w instytucjach, które przez wiele tygodni były zamknięte. Teraz już zapraszają gości Hydropolis, Kolejkowo, Panorama Racławicka i wiele innych obiektów.

Tomasz Wysocki