Dogu Studio. Egzotyczne przygody psów

Wrocławski grafik Dawid Szymczyk najpierw studiował marketing, potem jednak zwyciężyła pasja. Pewnego dnia narysował białego psa z czarnym nosem. i od tego się zaczęło. Dziś w Dogu Studio psy są na pocztówkach, plakatach i torbach.

Na wizytówce Dogu Studio jest wzorcowy pies marki – biały z czarnym nosem, strzygący uszami. To nie tylko znak firmowy (wrocławski hello kitty, jak żartuje autor), ale też wspólny mianownik dla wielu prac wrocławianina Dawida Szymczyka. Na pocztówkach pies podróżuje w różne, najbardziej egzotyczne rejony świata. Można odnaleźć w tych pracach motywy z Ameryki Południowej, Rosji, Kazachstanu, Japonii, czy Egiptu. – Każdy może sobie dopowiedzieć fabułę, jak z bajki – śmieje się grafik. Na razie przygody pieska to pojedyncze prace, ale być może już wkrótce powstanie cała historia.

Czarny nos i biały korpus to nie tylko sposób na portretowanie psa, podobnie kolorystycznie wyglądają na pocztówkach jeleń i miś. Na razie Dawid Szymczyk ma głównie pocztówki, wydruki (plakaty) w dwóch rozmiarach i lniane torby z nadrukiem z biegającymi psami, ale nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Może wkrótce doczekamy się historii prawdziwego wrocławskiego psa.

Szczegóły zakupu

Kwadratowe kartki z pieskami kosztują 5 zł, zwykłe (także z jeleniem i misiem) 4 zł, wydruki 21/30 cm – 30 zł, a 40/50 cm – 60 zł. Torby są za 70 zł. Wszystko kupimy na stronie www.dogustudio.com

 

 

Magdalena Talik