Dzień Odry 2019: Miasteczko Artystów

Tegorocznemu Dniu Odry towarzyszyć będzie niezwykłe artystyczne przedsięwzięcie. Na sąsiadującym z bulwarem Xawerego Dunikowskiego Wzgórzu Polskim powstanie Miasteczko Artystów.

Pomysłodawcy i twórcy Miasteczka Artystów zainspirowali się dzielnicą Montmartre w Paryżu i londyńskim Hyde Parkiem.

Wzgórze Polskie 18 maja wypełni się kolekcją obrazów, rysunków, fotografii i rzeźb powstających na oczach widzów. Artyści będą mieli szansę zaprezentować swój warsztat na żywo, a spacerujący mieszkańcy Wrocławia i turyści podziwiać sztukę w plenerze. Zaprezentowane dzieła upiększą krajobraz podczas obchodów Dnia Odry.

Miejsce wystawy jest wybrane nieprzypadkowo. Oprócz tego, że znajduje się nieopodal Odry, Wzgórze Polskie sąsiaduje bezpośrednio z Akademią Sztuk Pięknych, Muzeum Narodowym i Panoramą Racławicką – artystycznymi wizytówkami Wrocławia. I choć w stolicy Dolnego Śląska brakuje jeszcze stałego miejsca, gdzie artyści mogliby na co dzień spotykać się podczas pracy z publicznością, a każdy widz z bliska podziwiać właśnie powstające dzieła i porozmawiać z twórcami, to Miasteczko Artystów jest świetną okazją, aby doświadczyć tego choć przez jeden dzień.

Zapraszamy! Więcej informacji na stronie internetowej projektu: https://miasteczkoart.blogspot.com/

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl