Dzień Odry 2019: program atrakcji

Biuro Promocji Miasta i Turystyki po raz kolejny zaprasza na Dzień Odry, który odbędzie się w sobotę, 18 maja, na bulwarze Xawerego Dunikowskiego od 11.00 do 17.00.

W programie festynu zaplanowano rejsy, warsztaty żeglarskie, regaty dla rodzin, gry i zabawy dla dzieci, zwiedzanie bulwarów i odrzańskich zabytków, występy artystyczne oraz wiele innych atrakcji. Na stoiskach zaprezentują się kluby, organizacje i instytucje związane z Odrą.

Prezentujemy pełny program obchodów Dnia Odry.

Dzień Odry to moc atrakcji dla dzieci i dorosłych. Zadbają o nie między innymi: Aquapark Wrocław, ZOO Wrocław, Hydropolis, wrocławskie uczelnie wyższe, Fundacja Ekopotencjał – Przestrzeń Możliwości, Laboratorium Kreatywnosci, Smart City Wrocław. Na stoiskach naszych partnerów będzie można wziąć udział w zabawach edukacyjnych związanych nie tylko z wodą, kreatywnych warsztatach i ciekawych eksperymentach. Wrocławski Dom Literatury zaprosi najmłodszych i trochę starszych do wysłuchania bajek i wierszy czytanych przez Natalię Lubrano, Profesora Jana Miodka i Agnieszkę Wolny-Hamkało. Szczegółowe informacje o atrakcjach dla rodzin znajdują się TUTAJ.

Warsztaty związane z wodą i żeglarstwem, jak Akademia Węzłów, przygotowanie pływających ogrodów, pokazowe regaty, nauka pływania na desce SUP i rowerach wodnych, poprowadzą: UKS Żeglarz Wrocław, Fundacja Hobbit, Fundacja Onwater.pl. Szczegółowe informacje o warsztatach żeglarskich na lądzie i wodzie znajdują się TUTAJ. Nieopodal bulwaru Dunikowskiego odbędą się także rekreacyjne regaty. Zapraszamy wszystkich miłośników wodnych sportów.

Dla miłośników zwiedzania przewidzieliśmy spacery po bulwarach z przewodnikiem, rejsy Katamaranem lub Wratislavią w atrakcyjnych cenach, atrakcje przygotowane przez Dolnośląską Organizację Turystyczną, a także możliwość przyjrzenia się z bliska odrzańskim zabytkom, jak jaz Wrocław I czy statki Nadbór i Wróblin.

Będą z nami także: Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci", Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska, Fundacja DKMS, fundacja Interstellar, Wrocławskie Centrum Seniora, Urbancard Premium, WOPR, Policja Wodna, Marina Viator, Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu. Wodna Służba Ratownicza przeprowadzi rzuty do celu w wodzie i pokazy ratownicze. Departament Zrównoważonego Rozwoju przygotował przyrodniczy quiz i warsztaty tworzenia mini ogrodów deszczowych. Na spragnionych będzie czekać Zdrojownia, czyli smaczna i zdrowa woda z kranu.

Policja będzie znakować rowery, a tuż obok w serwisie rowerowym będzie można zasięgnąć porady na temat swoich jednośladów. Straż Miejską reprezentować będzie Oddział Ochrony Środowiska, który będzie edukował na temat bezpieczeństwa i ekologii. Atrakcją będą alkogogle, które służą do demonstracji upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu. O swojej działalności będzie informowała OSP Zorba.

Serdecznie zapraszamy także do Muzeum Miejskiego Wrocławia, które zorganizowało trzy wydarzenia związane z Odrą – wystawę pokonkursową medali i małych form rzeźbiarskich oraz dwa niesamowite spotkania z Odrą podczas warsztatów w terenie i w Arsenale Miejskim.

Wiele atrakcji także na scenie: występy młodzieży z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej 1 st. im F. Chopina, pokazy służb i fundacji, czytanie, konkursy z nagrodami, występ Football Freestyle, a także pokazy psów – poprowadzi je Fundacja 2PLUS4. Wystąpi dla nas Improkracja oraz zespół LIONS z Natalią Lubrano.

Na pobliskim Wzgórzu Polskim na wszystkich będzie czekać Miasteczko Artystów.

Do wygrania w konkursach m.in. nagrody rzeczowe, pakiety z voucherami rodzinnymi do Muzeum Pana Tadeusza, wejściówki do ZOO, wejściówki do Aquaparku, bilety na rejsy City Boats.

Na głodnych i spragnionych będą czekać food trucki: Tentego, Kozacka Chatka, BuffBus, MobiCafe, Oh My Dog, Lody Naturalne J&K, LemonRider, Candy Bike.

Wspólna zabawa będzie okazją do bliższego poznania największej wrocławskiej rzeki. Zapraszamy!

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl