Dzień Odry 2019: rekreacyjne regaty na Odrze

Podczas tegorocznego Dnia Odry Fundacja Hobbit zorganizuje szereg regat: 1. Otwarte Mistrzostwa Wrocławia na deskach SUP, 2. Kajakarskie Mistrzostwa Bastionu Ceglarskiego, 1. Mistrzostwa Wrocławia w Kolarstwie Wodnym. Wszystkie zmagania będą miały charakter rekreacyjny.

Otwarte Mistrzostwa Wrocławia na deskach SUP

Trasa zmagań na deskach SUP na odcinku 500 m będzie wytyczona wzdłuż Bastionu Ceglarskiego w stronę Mostu Pokoju jak najbliżej brzegu ze startem i metą na styku Bulwaru Dunikowskiego z Bastionem Ceglarskim. Głębokości na większości trasy będzie wynosiła około 1 do 1,5 m, a całość działań będą zabezpieczać 2 motorówki. Konkurencja zostanie rozegrana w 2 kategoriach: kobiety i mężczyźni. Start odbywać się będzie z wody na komendę startową: "Ready – Set – Go".

Rejestracja startujących odbędzie się między 9:00 a 10:15, odprawa przed startem o 10:30, a zawody rozpoczną się ok. 11:00 i będą przebiegać na przemian ze startami w pozostałych regatach. Mistrzostwa Wrocławia w pływaniu na desce SUP jednocześnie będą połączone z eliminacjami do Bass Sup Liga Polska.

Kajakarskie Mistrzostwa Bastionu Ceglarskiego

Zmagania na kajakach odbywać się będą na dystansie około 250 m (2 x 125 m – z półmetkiem) wzdłuż Bastionu Ceglarskiego, gdzie głębokość wody wynosi od 0,8 m do 1 m. Podany dystans osady będą pokonywały na czas, a więc zwycięży osada, która pokona dystans w najkrótszym czasie. Start odbywać się będzie z wody na komendę startową: "Ready – Set – Go".

Zawody rozpoczną się o godzinie 11:00, a starty będą odbywać się naprzemiennie ze startami w pozostałych regatach, w zależności od liczby zgłoszeń.

Mistrzostwa Wrocławia w Kolarstwie Wodnym

Wyścigi na rowerach wodnych będą odbywać się na dystansie około 250 m (2 x 125 m – z półmetkiem) wzdłuż Bastionu Ceglarskiego bez wpływania w główny nurt Odry (około 5-10 m od muru bastionu). Głębokość wody na trasie to około 1 m. Podany dystans rowerzyści będą pokonywać na czas. Podobnie jak w przypadku pozostałych zawodów start będzie odbywać się z wody, z komendą startową: "Ready – Set – Go".

Mistrzostwa rozpoczną się ok. 11:00, a zawodnicy będą startować naprzemiennie z uczestnikami pozostałych wyścigów.

Wszystkich miłośników sportów wodnych serdecznie zapraszamy do udziału w regatach.

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl