Dzień Odry 2019: spacery z przewodnikiem i rejsy po Odrze

Z okazji sobotniego Dnia Odry przygotowaliśmy atrakcje dla tych, którzy lubią podziwiać piękno Wrocławia – z lądu i z wody. Zapraszamy na spacery z przewodnikiem i rejsy po Odrze.

Przewodnik miejski, Michał Karczmarek, zaprosi na spacer "Wrocławskie bulwary i wyspy". W Dniu Odry odbędą się trzy takie spacery – o 11:00, 12:15 i 13:00, a każdy będzie trwał około 1 godziny. Na spacer nie trzeba się zapisywać. Wystarczy przyjść na miejsce spotkania – przy pomniku Zalanym artystom. Grupa nie może liczyć więcej niż 25 osób. Spacery przebiegną trasą: bulwar Xawerego Dunikowskiego, most Piaskowy, wyspy: Daliowa, Piaskowa, Bielarska, Słodowa, Młyńska, mosty Młyńskie, Ostrów Tumski, bulwar księdza Aleksandra Zienkiewicza, most Tumski, Wyspa Piaskowa, bulwary Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Piotra Włostowica, most Piaskowy, bulwar Xawerego Dunikowskiego.

Dzień Odry to także dobra okazja, aby zwiedzić miasto z perspektywy rzeki. Warto wybrać się w rejs jednym ze statków kursujących po Odrze. 18 maja bilety na rejsy Katamaranem będzie można zakupić w cenie biletów ulgowych. Z kolei Wratislavia część dochodu przekaże Wrocławskiemu Hospicjum dla Dzieci. Oba statki będą pływać o stałych godzinach po stałej trasie. Katamaran, będzie pływał od godz. 10:00 z Przystani Kapitańskiej przy bulwarze Piotra Włostowica na Wyspie Piasek, a Wratislavia z przystani przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego na Wyspę Opatowicką o 12:00, 14:00 i 16:00 (rejs trwa 90 minut).

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl