Dzień Odry 2019: warsztaty żeglarskie na lądzie i wodzie

Podczas świętowania Dnia Odry nie może zabraknąć nawiązania do żeglarstwa i innych sportów wodnych. Są one w końcu nieodłącznym elementem życia na naszej wrocławskiej rzece.

Fundacja Hobbit oprócz zawodów kajakowych o Mistrzostwo Bastionu Ceglarskiego, Mistrzostw Wrocławia w pływaniu na desce SUP oraz Rekreacyjnych Mistrzostw Wrocławia w Kolarstwie Wodnym zapewni wszystkim odwiedzającym Bulwar Dunikowskiego szereg atrakcji. Będzie można wziąć udział w warsztatach pływania na desce SUP, nauce pływania na rowerze wodnym, a także spróbować wspinaczki po skrzynkach, strzelania z łuku, rzutów obręczą do celu (serso) oraz rzutów woreczkami do celu.

SUP to nic innego jak Stand Up Paddle, czyli wiosłowanie na stojąco. Odbywa się na specjalnie do tego przystosowanej desce – twardej lub pompowanej. Z kolei rower wodny POLA ONE to nowość na odrzańskim podwórku. Dzięki specjalnej konstrukcji możemy się poczuć jak podczas przejażdżki tradycyjnym rowerem. Jesteśmy pewni, że obie atrakcje przypadną do gustu… wszystkim, zarówno dzieciom, jak i starszym miłośnikom aktywnego spędzania wolnego czasu.

Na swoim stoisku Fundacja Hobbit będzie także informować o różnych żeglarskich inicjatywach, m.in. obozach i rejsach.

UKS Żeglarz Wrocław zapewni atrakcje zarówno na lądzie, jak i na wodzie. Zaprezentuje najpopularniejsze łódki regatowe dla najmłodszych klasy Optimist wraz z osprzętem i żaglami, a także inne klasy łodzi regatowych oraz dwuosobową łódkę klasy Cadet. O łodziach i żeglarstwie opowiedzą zawodnicy klubu. Na stoisku UKS Żeglarz będzie można dowiedzieć się wszystkiego o możliwościach uprawiania żeglarstwa we Wrocławiu oraz posłuchać morskich opowieści dla młodych i trochę starszych.

Na wodzie klub przeprowadzi pokazowe regaty dzieci na łódkach klasy Optimist. Najmłodsi zawodnicy zaprezentują swoje umiejętności oraz możliwości tych małych łódek regatowych.

Fundacja ON Water poprowadzi podczas Dnia Odry warsztaty i zabawy dla całej rodziny. Akademia węzłów to warsztat rozwijający zdolności manualne i komunikację półkul mózgowych. Każdy uczestnik otrzyma odcinek liny, z której na czas będzie musiał wykonać wybrany węzeł żeglarski.

Podczas warsztatów hydroponicznych na przykładzie projektu fundacji, czyli "Pływających Ogrodów", zostanie zademonstrowane i wyjaśnione zjawisko hydroponiki, czyli bezglebowej uprawy roślin na wodzie. Uczestnicy będą mogli wykonać swój własny pływający ogród, który zabiorą ze sobą do domu.

Tor kapslowy to z kolei zabawa dla najmłodszych, dzięki której poznają oni Wrocławski Węzeł Wodny oraz zasady obowiązujące na wodzie. Chętni będą mogli odbyć wyścig na trzech trasach i przypomnieć sobie zawody kapslowe sprzed lat. Specjalna mata została przygotowana przez wrocławskiego rysownika Andrzeja Tylkowskiego.

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl