Hala Stulecia znów gotowa na przyjęcie turystów

Data aktualizacji: 2021-05-11

Po półrocznej przerwie od 6 maja znowu można zwiedzać Halę Stulecia. W budynku zaprojektowanym przez Maxa Berga otwarta jest Visitor Centre – multimedialna wystawa poświęcona historii Hali Stulecia.

Na zwiedzających czekają m.in. dwie wirtualne wycieczki opracowane w technologii VR. W ich trakcie można poznać samego Maksa Berga — architekta Hali Stulecia, zajrzeć do miejsc niedostępnych dla zwiedzających, a także, co najbardziej ekscytujące, wzbić się wysoko ponad kompleks Hali oraz obejrzeć niewiarygodną panoramę Wrocławia z innej perspektywy.

Wrocławska Fontanna Multimedialna  sezon 2021

Wrocławska Fontanna Multimedialna sezon 2021

Eventy / W plenerze / Dla wszystkich
Termin od 1 maja 2021 do 31 października 2021

Miejsce Fontanna Multimedialna we Wrocławiu

Zobacz

- Bardzo długo czekaliśmy na ten moment, aby do Hali wrócili wrocławianie i turyści. To dla nich w ubiegłym roku przygotowaliśmy wyjątkową multimedialną wystawę, która została zaprojektowana w taki sposób, by chłonąć wiedzę wszystkimi zmysłami - mówi Magdalena Piasecka, prezes Hali Stulecia. - Można na niej zarówno usłyszeć dźwięk organów, które znajdowały się pod kopułą Hali, jak również przeżyć podniebny lot nad całym kompleksem.

Godziny otwarcia Visitor Centre w Hali Stulecia. Ceny biletów

Visitor Centre jest czynne od czwartku do niedzieli w godz. 10.00 - 18.00.

Visitor Centre w Hali Stulecia. Otwarcie 6 maja

Visitor Centre w Hali Stulecia. Otwarcie 6 maja

Wystawa / Spacery i wycieczki / Dla wszystkich
Termin bezterminowo

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Ceny biletów (wejście na wystawę oraz pod kopułę na wewnętrzny balkon)

  • bilet normalny - 20 zł,
  • bilet ulgowy (emeryci, renciści, uczniowie i studenci do 26 r. ż.) - 15 zł,
  • bilet rodzinny (2 os. dorosłe + do max. 3 dzieci) - 45 zł.

Zwiedzanie odbywa się zgodnie z wytycznymi GIS z zachowaniem wszelkich możliwych środków bezpieczeństwa i higieny.

Atrakcje w kompleksie Hali Stulecia

  • Wrocławska Fontanna Multimedialna z dziennymi pokazami. Niestety, z powodu awarii oświetlenia fontanna nie jest podświetlana. Harmonogram pokazów na stronie halastulecia.pl.
  • najlepszy widok na fontannę rozciąga się z tarasu letniego przy Pergoli. Od początku maja można spróbować na nim nowej odsłony menu z letnimi klasykami – daniami na ciepło, zapiekankami, goframi, ciastami własnego wypieku i lodami własnej produkcji. Kawiarnia Etno Cafe oferuje szeroki wybór kaw;

Fontanna multimedialna i pergola przy Hali Stulecia, fot. Hala Stulecia

  • strefa foodtrucków zajmuj plac od strony ul. Wróblewskiego, czyli naprzeciwko ZOO. Hala Stulecia ponownie postawiła na regionalne i uznane marki: Browar Profesja, Tarczyński, TenTego Pizza & Gofery, Souvlaki Greek Truck, Serek mobilnie, Western Tortilla, King Ziemniak, Pan PINGPONG. Kawę i lody serwuje sama Hala Stulecia.
  • rodziców i dzieci z pewnością ucieszy wiadomość, że przy Pergoli działa już FunPark przy Hali Stulecia, czyli plac zabaw z dmuchańcami.
  • Hala Stulecia, jak co roku, zorganizuje letnie półkolonie dla dzieci i młodzieży. Szczegółach oferty wakacyjnej zostaną wkrótce ogłoszone.

HS/w

 

Zdjecie Tomasz Wysocki

Tomasz Wysocki