Hala Stulecia we Wrocławiu nieczynna. Remont w 2019 r

Data aktualizacji: 2019-01-04

7 stycznia rozpocznie się planowany remont wrocławskiej Hali Stulecia. Obiekt będzie nieczynny przez co najmniej dwa miesiące. Przerwa w funkcjonowaniu nie dotyczy Wrocławskiego Centrum Kongresowego, należącego do kompleksu hali.

Zgodnie z harmonogramem prac remont zabytkowej Hali Stulecia rozpocznie się 7 stycznia i nie powinien trwać dłużej niż 7 miesięcy.

W całym okresie prowadzenia prac remontowych w Hali Stulecia nie będą odbywały się imprezy, takie jak: targi, koncerty, wydarzenia sportowe. W styczniu i lutym 2019 roku także Centrum Poznawcze Hali Stulecia przenosi swoją aktywność, sklep z pamiątkami i kasy biletowe do WCK. W czasie, w którym Hala nie będzie dostępna, dla turystów przygotowane będą inne możliwości poznania historii jedynego wrocławskiego obiektu UNESCO.

– Hala na pewno będzie zamknięta w styczniu i lutym, natomiast jej funkcjonowanie w kolejnych miesiącach zależne jest od przebiegu prac. Oczywiście będziemy się starać udostępniać niektóre powierzchnie i stosunkowo szybko przywrócić możliwość zwiedzania Centrum Poznawczego – mówi Iwona Jarosz z działu marketingu spółki.

Hala Stulecia doczeka się nowej, zmodernizowanej płyty, która pozwoli na organizację imprez wymagających znacznie większego obciążenia niż dotychczas. Jej wymiana to koszt 6,5 mln zł.

W okresie remontu normalnie funkcjonować będzie Wrocławskie Centrum Kongresowe, należące do kompleksu hali.

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl