Historyczne pojazdy i kolej wąskotorowa

Zamek Topacz, Krośnicka Kolejka Wąskotorowa, Muzeum Powozów w Galowicach.

Zamek Topacz

Piękny historyczny obiekt zamkowy położony 20 minut od centru Wrocławia. Na jego terenie znajduje się teren rekreacyjny ze ścieżkami rowerowymi i rolkowymi, staw, piaszczysta plaża oraz korty tenisowe. Niewątpliwie jednak największą atrakcją jest tu Muzeum Motoryzacji, w którym prezentowanych jest ponad 100 pojazdów polskiej produkcji, a także największa w Polsce kolekcja samochodów Rolls Royce & Bentley.

Muzeum Powozów w Galowicach

Kareta, wóz strażacki, bryczki, omnibus czy sanie pałacowe, to wszystko można zobaczyć w Muzeum Powozów w Galowicach w gminie Żórawina. W oddalonym raptem o 10 km od centrum Wrocławia obiekcie znajdują się kolekcje zabytkowych pojazdów zaprzęgowych. Przy muzeum znajduje się kawiarnia oraz teren rekreacyjny. Do dyspozycji odwiedzających są piłki, plac zabaw czy bulodrom (boisko do gry w bule). Dzieci mogą też pojeździć konikami na kółkach.

Krośnicka Kolejka Wąskotorowa

Wybierają się do Krośnic nie można natomiast przegapić tamtejszej Kolejki Wąskotorowej. Jest to jedna z niewielu czynnych kolei parowych w Polsce. 3 kilometrowa trasa wiedzie przez Zespół Pałacowo-Parkowy w Krośnicach, gdzie znajduje się 5 mniejszych stacyjek z tablicami edukacyjnymi. W budynku stacji głównej znajduje się Centrum Informacji Turystycznej, gdzie można odebrać pamiątkowe bilety i zakupić pamiątki. Przejażdżka to jednak nie jedyna tutejsza atrakcja. Na miejscy znajduje się pole biwakowe oraz stawy rekreacyjne.

1 maja zapraszamy na otwarcie sezonu 2014 na Krośnickiej Kolei Wąskotorowej.

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl