Hotele mogą przyjmować gości od 8 maja

Rząd znosi część obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Od 8 maja hotele znowu będą przyjmować gości, chociaż mogą udostępniać tylko połowę miejsc.

Hotelarstwo to jedna z branż, które najbardziej odczuły ograniczenia związanie z przyjmowaniem gości. Hotele we Wrocławiu były zamknięte przez ponad rok (z kilkoma kilkutygodniowymi przerwami w lockdownie).

- Oczywiście, nie możemy już się doczekać przyjazdu gości. Od kilku dni trwają gruntowne porządki w całym hotelu – mówi Anna Belowska. Dyrektor hotelu Dwór Polski przy ul. Kiełbaśniczej dodaje, że nie zmarnowała czasu, kiedy obiekt był zamknięty. – Odmalowaliśmy wnętrze hotelu, renowację przeszły meble, odświeżyliśmy wyposażenie, zmieniliśmy część wystroju w pokojach – wylicza.

Hotele we Wrocławiu

Od 8 maja do dyspozycji przyjezdnych będzie 50 proc. pokojów. – Nawet z tego jesteśmy zadowolenie. Chociaż tak naprawdę, to w hotelach trudno zakazić się wirusem, ponieważ goście przybywają w swoim towarzystwie, kontakt z innymi osobami jest sporadyczny – dodaje Anna Belowska.

Jednak wielu hotelarzy ostrożnie traktuje deklaracje Ministerstwa Zdrowia. Powtarzają, że jeśli wzrosną statystyki dotyczące liczby zakażonych na koronawirusa, to rząd może znowu wprowadzić ograniczenia.

Zobacz plan znoszenia obostrzeń epidemicznych w maju 2021

Od 15 maja otwarte będą także ogródki restauracyjne przy zachowaniu dystansu. Restauracje i kluby na dobre ruszą dopiero 29 maja.

Bon turystyczny dla rodzin z dziećmi

Wybierając nocleg, warto sprawdzić, czy dany hotel honoruje bony turystyczne. To rządowa forma wsparcia dla rodzin z dziećmi. Na każde dziecko do lat 18 przypada 500 zł, które można wydać m.in. na opłacenie noclegu podczas wyjazdu, lecz tylko w miejscach zarejestrowanych w bazie przygotowanej przez Polską Organizację Turystyczną. We Wrocławiu to kilkaset punktów, w tym kilkadziesiąt hoteli i innego rodzaju miejsc noclegowych. Bon turystyczny jest w formie elektronicznej, aby z niego skorzystać należy zarejestrować się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.

Zdjecie Tomasz Wysocki

Tomasz Wysocki