Idea serwisu

Data aktualizacji: 2021-09-20

Odra to rzeka z bogatą historią. Jeszcze przed wojną pełniła ważną rolę w życiu mieszkańców – nadodrzańskie tereny były wykorzystywane w celach rekreacyjnych, a sama rzeka była świetną drogą transportową. Dziś Odra również może spełniać obie role.

Barki, statki, łódki, kajaki – po Odrze da się pływać, to czysta i bezpieczna rzeka. To raj dla wędkarzy, miłośników żeglarstwa i kajaków oraz obserwatorów przyrody.

Chcemy przywrócić Odrze należne jej miejsce w życiu mieszkańców Wrocławia, stąd pomysł na serwis i promowanie wszelkich aktywności związanych z wodą – rozrywką, sportem i biznesem skupionym wokół rzeki. Nie na darmo mieszkamy w mieście "stu mostów", wykorzystajmy ten potencjał i spędzajmy czas nad rzeką!

W serwisie znajdziecie informacje praktyczne: od poradników o wyrobieniu we Wrocławiu patentu żeglarskiego, przez bezpieczne i legalne miejsca na grilla, aż po lokale nad rzeką, w których możecie spędzić weekendowy wieczór. Przedstawimy Wam również najciekawsze trasy zarówno piesze, jak i rowerowe oraz – oczywiście

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl