Jarmark Bożonarodzeniowy 2018

Bajecznie kolorowy, rozświetlony Jarmark Bożonarodzeniowy znowu stanie na Rynku we Wrocławiu. To już dziesiąta odsłona wydarzenia, który przyciąga tysiące wrocławian i gości z całej Polski oraz z zagranicy. Jarmark można odwiedzać od 23 listopada do 30 grudnia, a stoiska czynne są od godz. 10.00 do 21.00.

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to jeden z najpiękniejszych jarmarków. Wrocławski Rynek staje się tłem dla bajkowej scenerii, gdzie wśród pachnących lasem choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na mieszkańców Wrocławia i turystów czeka moc świątecznych niespodzianek i atrakcji. Magia świąt oczaruje każdego.

Coraz więcej przestrzeni dla świątecznej magii

Również w tym roku jarmark zagościł w przestrzeni placu Solnego. W pobliżu wrocławskich kwiaciarek pojawiły się ptysiowe gofry, maślane bułeczki Roti, placki ziemniaczane, cepeliny, kartacze, pyry z gzikiem, szynki pieczone, oryginalna chałwa, góralskie serki, czekoladowe pierniki, unikatowa ceramika ukraińska, świąteczne ozdoby z drewna, kosmetyki naturalne.

Na plac Solny zawitał oryginalny domek z tarasem widokowym, gdzie będzie można skosztować gorących napojów, podziwiając jednocześnie panoramę Jarmarku Bożonarodzeniowego.Stoi Zimowy Labirynt, a każdy, kto spróbuje przez niego przejść, przeżyje niezapomnianą przygodę. W jednym z domków najmłodsi odwiedzający Jarmark mogą wykonać własny odlew dłoni w wosku.

Świąteczne atrakcje w bajkowym klimacie

W Bajkowym Lasku na najmłodszych gości Jarmarku czekają przepiękne bajki, które swoją magiczną wizualizacją i oprawą dźwiękową wprowadzą wszystkich maluchów do iście baśniowego świata. "Czerwony Kapturek", "O dzielnym krawczyku", "Królewna Śnieżka" czy też "Pinokio" – to tylko część tej niesamowitej przygody.

W pobliżu Pręgierza, obok tradycyjnego Świątecznego Wiatraka, pojawił się domek, gdzie w godzinach przedpołudniowych dzieci z przedszkoli mogą wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych malowania bombek i skorzystać z karuzeli, znajdujących się w pobliżu. Przy Pomniku Fredry pojawiła się Kraina Krasnali i Reniferów. Przy strzeżonym przez Krasnali latarników piętrowym Domku Pod Krasnalem stoi Grzybek Krasnala, do którego można wejść i wykonać pamiątkową fotografię. Obok stoją rozświetlone sanie z kolorowymi prezentami, a nieopodal zaparkuje zaprzęg Mikołaja z reniferem Rudolfem.

Przy wrocławskiej choince można skorzystać z karuzeli "Rudolf i przyjaciele". Na pierzei północnej Rynku nie brakuje również Domku Kominkowego wraz z plenerowymi kominkami, gdzie można ogrzać się przy prawdziwym ogniu i aromatycznym wrocławskim grzańcu, oraz bramy Jarmarku Bożonarodzeniowego, która otwierając się na ulicy Świdnickiej, wprowadzi wszystkich gości w magicznie świąteczny klimat.

W magiczny klimat wprowadzą również niezwykłe wydarzenia artystyczne.

Wydarzenia

23.11.2018, PIĄTEK

 • 17.00 – Oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego

02.12. 2018, NIEDZIELA

 • 17.00 – Magiczne Widowisko "Święta zaklęte w bajkach"

06.12.2018, CZWARTEK

Świąteczna scena

 • 17.30 – Powitanie Mikołaja
 • 18.00 – Oficjalne rozświetlenie choinki

08.12.2018, SOBOTA

Świąteczna scena

 • 17.30 – Mikołajowe występy artystyczne

09.12.2018, NIEDZIELA

 • 17:00 - Świąteczna Parada z Mikołajem z finałem na scenie przy choince.

16.12.2018, NIEDZIELA

 • 17.00 – Parada wrocławskich Elfów

23.12.2018, NIEDZIELA

 • 17.00 – Wigilijny Korowód Kolędników

24.12.2018, PONIEDZIAŁEK

 • 10.00-12.00 – "Wigilia dla Samotnych i Potrzebujących" przy akompaniamencie zespołów "Gieni Dudki" i Zespołu Servoos –Organizator Miasto Wrocław

ŚWIĄTECZNA SCENA (przy wrocławskiej choince)

 • Występy artystyczne – od 10 do 14 grudnia 2018, codziennie od godz. 16.00
 • Specjalne wydarzenie 15 grudnia 2018 (sobota) – Wrocławskie Kolędowanie. Organizator: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego

Warsztaty świąteczne dla grup zorganizowanych dla wrocławskich szkół i przedszkoli w Bajkowym Lasku i Domku na placu Solnym, w Movie Gate – Galeria Sztuki Filmowej w podziemnym schronie na placu Solnym. Więcej informacji na www.jarmarkbozonarodzeniowy.com

Movie Gate – Galeria Sztuki Filmowej – w podziemnym schronie na placu Solnym

Pokazy realizowane przez "Szalonego Mikołaja"

 • poniedziałek-czwartek: godz. 11.30, 13.00, 15.00, 17.00
 • piątek-niedziela: godz. 11.00, 13.00, 15.00, 17.00, 19.00

więcej na www.moviegate.pl

Tomasz Wysocki