Czworonożny podróżnik, czyli miejsca przyjazne zwierzętom we Wrocławiu

Data aktualizacji: 2022-11-14

Miejsc, w których Twoje zwierzę jest mile widzianym gościem, na kulinarnej mapie Wrocławia (w końcu!) przybywa. Poznaj kilka z nich i ciesz się przerwą w zwiedzaniu ze swoim pupilem.

Zmęczony przechadzkami po malowniczych uliczkach Wrocławia i odkrywaniem uroków miasta, masz ochotę na kulinarny przystanek? Jeśli jest z Tobą pupil — podróżnik, nie ma problemu! Nie musicie rozstawać się ani na chwilę.

Na drzwiach restauracji i kawiarni zazwyczaj widnieje naklejka sugerująca, że Twój zwierzak jest w nich mile widziany. Jednak w praktyce sporo jest też nieoznaczonych lokali. Poniżej lista miejsc przyjaznych naszym pupilom:


Folgujemy

Na Kniaziewicza zjesz pożywne śniadania i sezonowe lunche, popijając najlepszą kawę z lokalnej palarni. A to wszystko w doborowym towarzystwie Twojego pupila. Wspólne folgowanie urozmaici mini czytelnia, w której znajdziecie najciekawsze kulinarne pozycje. A kiedy najdzie Was ochota na wspólny posiłek na świeżym powietrzu, zabierzcie na wynos piknikowe zestawy!

Zobacz Folgujemy na Facebooku.


Bema Café

...czyli kawowa oaza, w której możesz odpocząć razem z pupilem w trzech wrocławskich lokalizacjach — przy Drobnera, Legnickiej i nowo powstałej kawiarni przy ulicy Grabiszyńskiej. Bema Cafe to klimat, wyselekcjonowana kawa w klasycznej, jak i alternatywnej postaci oraz menu oparte na wysokiej jakości składnikach od lokalnych dostawców. Twój pupil może liczyć tutaj na miskę z wodą już przy samych drzwiach!

Zobacz Bema Café na Facebooku.Wok in

Tradycyjna kuchnia państw dalekiego wschodu w samym centrum wrocławskich Sukiennic. Dania skomponujesz tu samodzielnie lub z pomocą miłej obsługi. Codziennie w promocji inny wok dnia, a w gratisie trunek dla Twojego czworonożnego towarzysza – woda w miskach z łupin kokosa.

Zobacz Wok In na Facebooku.Soczewka

Burgerowe królestwo w centrum malowniczego wrocławskiego Rynku, z okien którego możesz podziwiać zabytkowy Ratusz. Serwują tu ogromne porcje w przeróżnych smakowych kombinacjach, ale pamiętaj — obowiązkowo z dodatkiem domowych frytek. Twojemu pupilowi z pewnością poleci na ten widok ślinka (chyba że coś przypadkowo spadnie pod stół)!

Zobacz Soczewkę na Facebooku.FC Caffe

Na Kuźniczej znajdziesz klimatyczną kawiarenkę, w której uraczą Cię aromatyczną kawą i słodką witryną, przepełnioną domowymi wypiekami. Obsługa chętnie poczęstuje Twojego zwierzaka miską orzeźwiającej wody. Nic tylko oddać się chwili relaksu.

Zobacz FC Caffe na Facebooku.Piec na Szewskiej

Jesteś prawdziwym miłośnikiem pizzy? Na Szewskiej serwują taką, że nawet Twój wymagający czworonożny towarzysz nie przejdzie obok niej obojętnie! Rodzinne receptury, neapolitański smak i prawdziwie włoski klimat. Teraz nasycony możesz ruszać na dalszy podbój miasta!

Zobacz Piec na Szewskiej na Facebooku.Bułka z masłem

Chociaż wybranie jednej pozycji w tak bogatym menu wcale nie jest tak łatwe, jak sugeruje to nazwa lokalu! Spróbuj śniadaniowych pozycji i przepysznych, orzeźwiających lemoniad. Twój pies już na wstępie dostanie miskę wypełnioną wodą, a i Ty z pewnością nie wyjdziesz stąd głodny. Dwie lokalizacje – Plac Solny i ulica Włodkowica, na której mają najpiękniejszy letni ogródek w całym Wrocławiu!

Zobacz Bułkę z Masłem na Facebooku.Central Cafe

Kawa i bajgle, czyli śniadanie idealne przed zwiedzaniem miasta z pupilem, którego przy św. Antoniego potraktują na prawdziwie królewskim poziomie.. Nie brakuje tu również słodkości, więc lepiej uważaj, jeśli Twój zwierzak jest słodyczo-lubny :-)

Zobacz Central Cafe na Facebooku.Polish lody

Na deser kultowe już lody naturalne. W menu zawsze trzy stałe smaki, a dwa dodatkowe (codziennie inne) na pewno Was zaskoczą. Bema czy Kościuszki — niezależnie od tego, który punkt jest bliższy Waszym wrocławskim wędrówkom, wpadajcie na orzeźwiającą pauzę!

Zobacz Polish Lody na Facebooku.Vincent Café

Na Oławskiej znajdziesz kawiarnię z doskonałymi francuskimi śniadaniami. Zastaniesz tu chrupiące bagietki w wielu smakach, quiche i tradycyjne francuskie croissanty. Unoszący się w powietrzu aromat świeżo palonej kawy, dobra książka i towarzystwo ukochanego psiaka, brzmi zachęcająco? Bon appétit!

Zobacz Vincent Café na Facebooku.