Lidia Flis-Pawlak. Ceramika artystyczna

Artystka plastyk z wykształcenia (po słynnym wydziale ceramiki i szkła wrocławskiej ASP), choć jej przygoda z ceramiką zaczęła się dopiero 8 lat temu, kiedy wreszcie znalazła swoją pracownię autorską na Muchoborze Wielkim. Słynie z przepięknych osłonek do maleńkich roślin doniczkowych i ceramicznych obrazów.

Lidia Flis-Pawlak swoją pasję realizuje dopiero teraz, gdy może mieć miejsce, gdzie umieści koło garncarskie. Ale w pracowni nie organizuje warsztatów, ani nie prowadzi sprzedaży, szuka raczej pośredników i chętnie wystawia prace na wrocławskich targach rzemiosła. Wśród jej najbardziej oryginalnych realizacji są zarówno te monumentalne do powieszenia, jak i te niewielkie do postawienia na biurku (jak osłonka na doniczkę o średnicy 5,5 cm, czy malutki kubeczek wokół którego opleciony został także ceramiczny robaczek). Ostatnim hitem są osłonki, które autorka nazwała "król" i "królowa" ze względu na wykończenie (zębate, wygląda jak korona).

Szczegóły zakupu

Najdroższe, ale też najbardziej okazałe i wymagające pracy są obrazy ceramiczne w cenie ok. 1200 zł, za butelkę z oryginalną "zatyczką" zapłacimy (w zależności od wielkości) od 65 zł, dekoracje świąteczne są w cenie 35 zł, osłonki do kwiatów (miniaturkowych) za 30 zł, a filiżanka ze spodkiem za 70 zł. Sporo informacji znajdziemy na stronie www.pawlakceramika.pl, a także na Instagramie (pawlak.ceramika), wkrótce na Facebooku. Można zamówić przedmioty ceramiczne po konsultacji z autorką.

Magdalena Talik