Liściasteiglaste. Pracownia dekoracji florystycznych

Wianki i stroiki Katarzyny Sładek są zachwycające, bardzo gustowne. Ozdobią stół, można je powiesić na drzwiach albo zanieść w prezencie. Co ważne, są z naturalnych składników. Rośliny pochodzą z lasu autorki, farby, którymi je maluje są naturalne, a trwałość gwarantowana.

Wszystkie propozycje marki lisciasteiglaste zostały wykonane z roślin naturalnych – egzotycznych i krajowych. – Nie ma tu żadnego plastiku, a jedynym obcym elementem jest kostka florystyczna zajmująca 2% kompozycji – podkreśla autorka Katarzyna Sładek. na pomysł robienia wianków i stroików wpadła nie tylko dlatego, że to jej pasja, ale też z powodów praktycznych – jest właścicielką gospodarstwa ekologicznego i ma fragment lasu. Konserwuje liście brzozy, a rośliny są poddawane najbardziej ekologicznemu procesowi stabilizacji (to zastępowanie naturalnych roślinnych soków, roztworem powstałym na bazie gliceryny. Powstrzymuje on proces więdnięcia i starzenia się, stąd rośliny nie muszą tracić świeżości).

Każdy z liści w stroiku jest przez projektantkę osobno malowany naturalnymi farbami kredowymi, dodatki także są naturalne. Piękne drewniane koniki na wiankach świątecznych Katarzyna Sładek wykonała sama! Jak trwałe są jej projekty? Wianki wytrzymają spokojnie dwa miesiące (trzeba jedynie podmienić jabłka, bo też zostały wykorzystane naturalne), a stroiki swobodnie posłużą też w przyszłym roku.

Szczegóły zakupu

Do autorki można napisać na maila lisciasteiglaste@gmail.com albo zadzwonić 661 196 618 i zamówić określony wianek bądź kompozycję. Ceny są zróżnicowane. Wianki kosztują 85 zł, kompozycje na filiżankach wałbrzyskiej porcelany od 55 zł do 79 zł.

Magdalena Talik