Magnesy z Wrocławiem

Kawiarnia „Gniazdo” to nie tylko fajne miejsce, by zaspokoić kofeinowy głód, ale też przytulić kilka świetnych jakościowo gadżetów, jak magnesy z Wrocławiem na lodówkę z ilustracjami grafika Radka Bączkowskiego.

"Gniazdo" założył trzy lata temu Ukrainiec Oleksandr Podolian. Na początku była kawa, potem akcesoria do jej parzenia (wciąż możemy je kupić), wreszcie zdecydował się na drobiazgi, które można podarować w prezencie. Są najczęściej niewielkich rozmiarów i autorskie, bo Podolian nie chciał korzystać z powszechnie znanych wzorów, ale promować artystów. Stąd można w kawiarni kupić produkty Pixel Wood, drewniane magnesy z ilustracjami wrocławskiego grafika freelancera Radka Bączkowskiego, które mają ekologiczne nadruki i bardzo mocny magnes – właściciele zapewniają, że nie spadną z lodówki.

Ponadto w ofercie są świetne i bardzo oryginalne przypinki do ubrań Express Yourself (są z kawą, ale i np. Fridą Kahlo, czy śmiesznie upozowanymi zwierzakami). Wśród fajnych dodatków prezentowych również etui z ekoskóry na karty bankomatowe, kredytowe i lojalnościowe oraz większa wersja etui na paszport.

Szczegóły zakupu

Gadżety możemy kupić w kawiarni "Gniazdo" (ul. Świdnicka 36, tel. 790 363 686), a wzory podejrzeć na FB kawiarni. Małe magnesy i przypinki kosztują 15 zł za sztukę (a potem odpowiednio 35 zł za 3 sztuki i 50 zł za 5 sztuk). Kostki drewniane Pixel Wood ok. 29 zł, a etui – 20 zł (mniejsze) i 35 zł (większe).

Magdalena Talik