Manufaktura Słodyczy Cukier Lukier, czyli słodkie upominki

W Cukier Lukier używa się 200-letniej metody produkcji słodyczy twardych, wyłącznie z naturalnych barwników (poza niebieskim), a wszystkie cukierki, lizaki wyrabiane są ręcznie na miejscu.

Pierwsza cukierkownia powstała we Wrocławiu, ale ekspansja firmy trwa, bo sklepy ze słodyczami pod szyldem Cukier Lukier znajdziemy także w Warszawie, Białymstoku, Szczecinie, Lublinie, a ostatnio w Karpaczu. Słodycze są też przesyłane do Włoch, Niemiec i na Litwę. Wszystko zaczęło się od pomysłu Olimpii Jakubczak-Chomy, która dla ręcznego wytwarzania cukierków porzuciła pracę w korporacji. Inspirowała się podobnymi miejscami w Hiszpanii i manufakturą na Pomorzu.

Dziś każde z miast, w którym jest sklep wrocławskiej marki wprowadza własne smaki, klienci mogą też zasugerować własny wymarzony, wielką popularnością cieszą się warsztaty dla dzieci i specjalne pokazy. Przed świętami królują aromaty – piernik, grzaniec, jabłko z cynamonem, marcepan oraz wzory – ze św. Mikołajem, reniferem Rudolfem, bałwankami, ale i wrocławskimi krasnalami.

Szczegóły zakupu

Ceny: od 2 zł za małego lizaka do 15 zł za słoik słodyczy. Wszystko kupimy stacjonarnie w sklepie Cukier Lukier przy ul. Odrzańskiej 8/1

www.cukierlukier.pl

Magdalena Talik