Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych VOZILLA

Data aktualizacji: 2017-11-06

Wypożyczalnia miejskich aut elektrycznych na minuty wystartowała 4 listopada. To pierwszy tego typu system w Polsce.

Do dyspozycji użytkowników jest 190 samochodów osobowych Nissan Leaf i 10 typu VAN. Zamiast kluczyka wystarczy smartfon.

Przez cały listopada użytkownicy mogą korzystać ze specjalnej promocji – za minutę jazdy, zamiast złotówkę, zapłacą 50 groszy

Jak to działa?

Każdy, kto chce wypożyczyć auto, musi mieć prawo jazdy. Aby skorzystać z usługi należy pobrać na telefon aplikację i zarejestrować się w systemie. Aplikacja dedykowana stolicy Dolnego Śląska została stworzona przez operatora usługi, firmę Enigma. Samochód można zarezerwować również za pośrednictwem strony internetowej www.vozilla.pl. Po weryfikacji danych i uruchomieniu aplikacji otrzymujemy informację o dostępnych samochodach w najbliższej okolicy. Rezerwujemy auto, potwierdzamy wynajem i możemy korzystać z usługi.

Nie będą potrzebne nam kluczyki. Aplikacja umożliwia otwieranie i zamykanie samochodu. Pozwala też sprawdzić stan naładowania akumulatora i szacowany zasięg auta. Jeśli będziemy chcieli wysiąść na kilka minut, nie trzeba będzie kończyć wypożyczenia. Możemy wtedy wybrać tryb postoju.

Co istotne, nie będziemy musieli zwracać auta do specjalnej stacji, wystarczy, że zostawimy je na legalnym i zgodnym z przepisami ruchu drogowego miejscu w wyznaczonym obszarze. Dodatkowo VOZILLA będzie miała dedykowane miejsca parkingowe w ścisłym centrum miasta. Użytkownicy nie będą musieli martwić się o ładowanie, tym zajmą się pracownicy wypożyczalni. Wszystkie pojazdy w ramach Miejskiej Wypożyczalni Samochodów Elektrycznych VOZILLA będą ubezpieczone.

Użytkownicy systemu będą mogli korzystać z wielu przywilejów miejskich takich, jak m.in. darmowy parking w całym mieście, dedykowane VOZILLI miejsca parkingowe w ścisłym centrum Wrocławia, możliwość korzystania z większości pasów ruchu uprzywilejowanego (buspasy) czy wjazd w strefy zamknięte dla samochodów spalinowych. Wszystkie szczegółowe informacje będzie można znaleźć na stronie www.vozilla.pl

Auta VOZILLI

Flota VOZILLI to Nissany LEAF, jedne z najlepiej sprzedających się samochodów elektrycznych na świecie. Zasięg auta to nawet 250 km, co w zupełności wystarczy do swobodnego poruszania się po mieście. Jest prosty w obsłudze, a automatyczna skrzynia biegów zapewnia cichą, łagodną i komfortową jazdę.

Każdy z samochodów posiada system odzyskiwania energii w trakcie hamowania – to oznacza, że w warunkach miejskich auto zużywa o wiele mniej energii niż na trasie.

Jazda na minuty

Naliczanie opłat w VOZILLI jest powiązane tylko z jednym czynnikiem – czasem jazdy. Nie trzeba dodatkowo płacić za przejechane kilometry, a dzięki możliwości korzystania z buspasów można poruszać się szybciej niż inne auta.

Użytkownicy płacą złotówkę za każdą minutę wypożyczenia pojazdu. Jeśli zdecydują się zatrzymać, nie kończąc wypożyczenia, wtedy wystarczy zamknąć drzwi do pojazdu przez aplikację, a VOZILLA zmieni sposób naliczania opłat – za każdą minutę takiego postoju zapłacimy dziesięć groszy. Ponowne otwarcie pojazdu zmieni sposób naliczania z powrotem.

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl