Muzeum Miejskie Wrocławia – warsztaty i zajęcia terenowe

Dniu Odry w tym roku będzie towarzyszyć szereg atrakcyjnych wydarzeń. Jedną z instytucji, wspierających nadodrzańskie działania jest Muzeum Miejskie Wrocławia, które zorganizuje warsztaty i zajęcia terenowe.

Dzień Odry 2019 zacznie się nieco wcześniej i zakończy nieco później. Już 5 maja (niedziela), o godzinie 12.00, w Arsenale Miejskim odbędą się warsztaty “Odra we Wrocławiu w epoce prądu" zorganizowane przez Muzeum Miejskie Wrocławia. Zajęcia prowadzone przez Katarzynę Mikosz składają się z dwóch części. Pierwsza, stacjonarna, pozwoli uczestnikom na cofnięcie się w czasie o 100 lat. Celem tej podróży będzie odkrycie, co na początku XX wieku Odra miała wspólnego z nowoczesnością i jaka była ożywcza rola elektryczności we Wrocławiu. Warsztaty będą również dobrą okazją do tego, aby na podstawie archiwalnych i współczesnych zdjęć odkryć, jak zmieniła się stolica Dolnego Śląska. Podczas drugiej, spacerowej części uczestnicy obejrzą z zewnątrz zabytkową elektrownię mieszczącą się raptem 3 minuty piechotą od Arsenału.

Warsztaty potrwają około 70 minut i są skierowane do dzieci w wieku od 7 do 13 lat.

A 25 maja (sobota) na Rynku przy fontannie “Zdrój" o godzinie 12.00 ruszą zajęcia terenowe “Woda w życiu mieszczan wrocławskich. Śladami higieny". Podczas spaceru Iza Janicka opowie uczestnikom, jak wrocławianie dbali o higienę w minionych stuleciach. Zdradzi, gdzie zażywali kąpieli i jakich używali kosmetyków, skąd czerpali wodę i najważniejsze – jaką rolę w ich życiu odgrywała woda z Odry.

Zajęcia potrwają około 90 minut i są skierowane do dzieci w wieku od 8 do 13 lat.

Zarówno warsztaty, jak i zajęcia terenowe są bezpłatne. Jednak ilość miejsc jest ograniczona. Prosimy o zapisy pod nr telefonu: +48 71 347 16 96 w. 332.

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl