Nowe beach bary we Wrocławiu

Data aktualizacji: 2021-09-14

We Wrocławiu nie brakuje miejsc, w których można miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Ogródki piwne, Wyspa Słodowa, wzgórza i wały to tylko niektóre z nich.

 Od kilku sezonów niesłabnącą popularnością cieszą się miejskie plaże, które zdominowały nadodrzańską przestrzeń na terenie stolicy Dolnego Śląska. Choć miejsc nad rzeką nie brakuje, wciąż otwierają się nowe. W tym roku po raz pierwszy będziemy mogli odwiedzić OpatoVice i Prosto z Mostu.

OpatoVice

To nowe miejsce na nadodrzańskiej mapie Wrocławia będzie idealne na weekendowe spotkanie z przyjaciółmi, popołudniowy relaks w pojedynkę czy romantyczne chwile przy zachodzie słońca. Nowa plaża miejska powstaje w miejscu, w którym przed wojną działała restauracja i kawiarnia. Uroki tej okolicy doceniono zatem już kilkadziesiąt lat temu.

W sąsiedztwie Jazu Opatowickiego i Odry będzie można schłodzić się piwem, smoothie, lemoniadą lub postawić na wina i soki. A na przekąskę serwowane będą dania z grilla, które na świeżym powietrzu smakują najlepiej. To wszystko przy muzyce w stylu lat 60. i 70, dźwiękach soul i funk. Plaża działa dopiero od kilku dni, a już zasłynęła najdłuższą we Wrocławiu ławką, której długość wynosi 40 m.

Gdzie: ul. Braci Gierymskich

Termin otwarcia: 23 maja 2018

Prosto z Mostu

Na tę nową plażę miejską trafimy skręcając prosto z Mostów Warszawskich. Plaża o powierzchni 5 tys. m² znajduje się bowiem na wałach nad tamtejszym odcinkiem Odry. Wrocławianie i turyści mają do dyspozycji dużą plażę, strefę zieloną, a także część przeznaczoną dla dzieci, w której znajdzie się także park linowy. Prosto z Mostu to doskonałe miejsce do gry w siatkówkę czy grillowania. W upalny dzień będzie można schłodzić się piwem kraftowym, lemoniadą, smoothie i sokami oraz odpocząć na leżakach i hamakach. Nie zabraknie też mocniejszych trunków. Plaża przy Mostach Warszawskich będzie miejscem do posłuchania koncertów, przedstawień teatralnych i stand-up’ów.

Gdzie: Pasterska 3 (Mosty Warszawskie)

Termin otwarcia: 26 maja 2018

Godziny otwarcia: poniedziałek–piątek od 10.00 do 24.00, sobota–niedziela od 9.00 do 24.00.

W tym sezonie ponownie otworzyły się dobrze już znane wrocławianom plaże miejskie: ZaZoo Beach Bar, Hot Spot Beach Bar, Forma Płynna Beach Bar, Basen Beach Bar, a także Wyspa Tamka i oddalona nieco od Odry Przestrzeń przy al. Paderewskiego 35.

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl