Odra River Cup 2019: relacja i galeria zdjęć

Data aktualizacji: 2021-09-14

W minioną sobotę przy Bulwarze im. Rektora Stanisława Kulczyńskiego odbyły się zawody Odra River Cup. Oprócz podziwiania zmagań ósemek wioślarskich i smoczych łodzi odwiedzający bulwar mogli wziąć udział w pełnym atrakcji pikniku rodzinnym, koncertach i pokazie laserowym.

W rywalizacji ósemek wioślarskich zmagało się 15 osad – 9 męskich i 6 żeńskich – z Wrocławia, Krakowa, a także Czech, Niemiec, Francji i Holandii.

W kwalifikacjach kategorii mężczyzn o Puchar Prezydenta Wrocławia zwyciężyła osada z Politechniki Wrocławskiej, wyprzedzając drużyny z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Drezna. W finale, który musiał zostać powtórzony, ponieważ przepływający statek utrudnił wyścig studentom z UJ, również najlepsza okazała się osada z Wrocławia. Drugie miejsce zajęli wioślarze z Drezna, a podium zamknął Uniwersytet Jagielloński.

W finale wyścigów w kategorii żeńskiej o Puchar Marszałka Województwa Dolnośląskiego startowały osady z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Politechniki Wrocławskiej. Tu najlepsza okazała się ekipa ze Szczecina.

Obok rywalizacji ósemek wioślarskich odbyły się również wyścigi osad na smoczych łodziach o Puchar Prorektora ds. Studenckich Politechniki Wrocławskiej. W finale zmagali się studenci AGH, Wydziału Elektrycznego oraz Wydziału Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki PWr. Zwyciężyła osada z AGH.

Ostatnim wyścigiem regat była tradycyjna rywalizacja ósemek wioślarskich Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego zakończona zwycięstwem osady z PWr.

Odra River Cup to były jednak nie tylko zmagania sportowe, ale również doskonała zabawa dla całych rodzin podczas pikniku rodzinnego. Miłośnicy sportowych emocji mogli kibicować zawodnikom z brzegu. Najmłodsi świetnie bawili się dzięki przygotowanym przez studentów politechniki i Uniwersytetu Medycznego oraz partnerów wydarzenia atrakcjom. Na dzieci czekały gry, zabawy i prawdziwe naukowe eksperymenty. Nad Odrą nie zabrakło też amatorów plażowania i zabaw w piasku – pogoda szczególnie sprzyjała tego rodzaju aktywności.

Na zakończenie Odra River Cup zagrali: Gooral oraz Fisz Emade Tworzywo. Imprezę zwieńczył pokaz laserowy.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć.

Galeria

Zdjecie Redakcja www.wroclaw.pl

Redakcja www.wroclaw.pl